شروع عملیات ضد داعش به نام سیاه ترین صحرا

به گزارش وبلاگ طفره، عراق صبح امروز (دوشنبه) رسما عملیات ویژه تعقیب بازمانده های داعش به خصوص در مناطق صحرایی که داعشی ها در آنجا مخفی شده اند را شروع کرد.

شروع عملیات ضد داعش به نام سیاه ترین صحرا

به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، طبق بیانیه گروه اطلاع رسانی امنیتی وابسته به دولت عراق این عملیات با رمز سیاه ترین صحرا آغاز شد.

در این بیانیه آمده است، تحت نظر فرماندهی عملیات مشترک عملیات سیاه ترین صحرا برای جستجوی مناطق وادی حوران، الحسینیات، الکعره، H2، وادی الحلکوم تا مرزهای بین المللی آغاز شد.

طبق این بیانیه، فرماندهی های عملیات الانبار، الجزیره، حشد شعبی غرب الانبار نیروهای حشد عشایری و 9 محور دیگر با پشتیبانی جنگنده های ارتش و نیروی هوایی در این عملیات شرکت دارند.

گروه اطلاع رسانی امنیتی بر اهمیت این عملیات تاکید نمود و گفت، این عملیات به منظور تقویت امنیت و ثبات در این مناطق و تعقیب باقی مانده های داعش، گروه های تروریستی و مظنونان انجام می گیرد.

همچنین این گروه در بیانیه ای دیگر اظهار داشت، تیپ حشد شعبی توانست سه سرنموده داعش را در منطقه المدهم نابود کند.

فرماندهی عملیات الانبار در سازمان حشد شعبی از آغاز عملیات عظیم حشد شعبی در غرب الانبار تحت عنوان عمیات دوم رمضان برای نابودی گروهک های تروریستی داعش اطلاع داد.

این گروه اظهار داشت، این عملیات از هفت محور مهم و بر اساس اهداف برنامه ریزی شده، آغاز شده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش عراق دستور تحکیم و تقویت مراکز دفاعی و مراکز ایست و بازرسی را صادر کرد.

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اظهار داشت که عثمان الغانمی، رئیس ستاد مشترک ارتش عراق به فرماندهان سرویس های نظامی و امنیتی دستور تقویت و استحکام مراکز دفاعی و مراکز ایست و بازرسی و تداوم تعقیب و حملات علیه به جامانده های داعش را صادر نموده است.

در این بیانیه همچنین آمده است، الغانمی همچنین دستور افزایش کوشش های اطلاعاتی به وسیله تعامل سریع و با دقت با اطلاعات امنیتی و به روز رسانی برنامه ها بر اساس چالش های پیش رو را صادر کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "شروع عملیات ضد داعش به نام سیاه ترین صحرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات ضد داعش به نام سیاه ترین صحرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید