اولین جشنواره طبخ ماهی اسفند در ماهنشان برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ طفره، میراث آریا/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر گشته، اولین جشنواره طبخ ماهی اسفند در ماهنشان برگزار می گردد.

اولین جشنواره طبخ ماهی اسفند در ماهنشان برگزار می گردد

نجفعلی عزیزی در اولین جلسه برگزاری جشنواره در فرمانداری شهرستان ماهنشان گفت: شهرستان ماهنشان یکی از قطب ها و پایگاه های مهم فراوری ماهی قزل آلای استان محسوب می گردد و سهم قابل توجهی از فراوری سالانه را در این استان دارد که جشنواره طبخ ماهی با مشارکت دستگاه های اجرایی اسفند در کنار قلعه بهستان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان اضافه کرد: در این جشنواره برنامه هایی از جمله فروش و پخت ماهی با هدف ترویج فرهنگ مصرف آبزیان برگزار خواهد شد. بعلاوه در روز جشنواره طبخ غذا با آبزیان برنامه های شاد و متنوعی را خواهیم داشت و به برگزیدگان جشنواره طبخ غذا با آبزیان جوایز و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

او گفت: این جشنواره با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی از جمله فرمانداری، شهرداری، دهیاری روستای بهستان و سایر دستگاه ها برگزار خواهد شد.

فرماندار شهرستان ماهنشان نیز در این جلسه اظهارکرد: ایجاد پارکینگ خودرویی، کنترل ترافیک در روزهای برگزاری جشنواره، خدمات دهی سیار به گردشگران و شرکت کنندگان در جشنواره و ایجاد غرفه های فروش صنایع دستی و سوغات محلی در کنار برگزاری این جشنواره از جمله اقداماتی که باید به وسیله دستگاه های اجرایی انجام گردد.

محمدرضا محمدی اضافه کرد: جشنواره طبخ ماهی بزودی و در اسفند جاری با همکاری دستگاه های مرتبط در منطقه تاریخی بهستان برگزار می گردد و امیدواریم این جشنواره شروعی برای اجرای برنامه های متنوع به منظور رونق گردشگری در شهرستان باشد.

یکی از مهمترین و خاص ترین جاذبه های باستانی ماهنشان، قلعه بهستان محسوب می گردد که در نزدیکی رود قزل اوزن و روستایی به نام بهستان واقع شده است.

منبع: همگردی

به "اولین جشنواره طبخ ماهی اسفند در ماهنشان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین جشنواره طبخ ماهی اسفند در ماهنشان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید