درخواست صدور فوری شناسنامه فقط تا فردا امکان پذیر است

به گزارش وبلاگ طفره، سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: افرادی که به هر دلیل فاقد شناسنامه هستند می توانند تا فردا برای ثبت نام شناسنامه جدید و شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام نمایند.

درخواست صدور فوری شناسنامه فقط تا فردا امکان پذیر است

به گزارش، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز آدینه دوم اسفند اظهار کرد: سازمان ثبت احوال کشور از هفته های پیش کارگروهی را برای این مسئله تشکیل داده است و در هر استان و شهرستان تمهیدات لازم برای ارائه خدمات از سوی سازمان ثبت احوال در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه برای شرکت در انتخابات نیازی به داشتن کارت ملی یا کارت هوشمند ملی نیست، گفت: فقط به همراه داشتن شماره کارت ملی و اصل شناسنامه الزامی است که در همین زمینه ادارات ثبت احوال در سراسر کشور آمادگی ارائه شماره کارت ملی به هموطنان هستند و افراد می توانند با مراجعه به ادارات ثبت احوال در سراسر کشور شماره ملی خود را دریافت نمایند.

ابوترابی درباره افرادی که به هر دلیلی شناسنامه ها آنها مفقود و یا از بین رفته است نیز توضیح داد: کسانی که تا 30 بهمن اقدام به درخواست شناسنامه در ادارات ثبت احوال کشور نمایند در بازه زمانی اول و دوم اسفند شناسنامه ها آنها صادر و در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اضافه نمود: بر همین اساس افراد فاقد شناسنامه تا فردا فرصت دارند برای ثبت نام و دریافت شناسنامه خود برای شرکت در انتخابات اقدام نمایند و پس از این تاریخ فرایند ثبت نام برای افراد فاقد شناسنامه تا قبل از برگزاری انتخابات مجلس انجام نمی گردد.

وی در خاتمه گفت: در روزهای یکم و دوم اسفند دفاتر و ادرات ثبت احوال در سراسر کشور فعال خواهند بود و در واقع در روز پنج شنبه فعالیت ادارات ثبت احوال تا ساعت 16 و روز آدینه دوم اسفند فعالیت ادارات تا خاتمه زمان رأی گیری خواهد بود.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "درخواست صدور فوری شناسنامه فقط تا فردا امکان پذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست صدور فوری شناسنامه فقط تا فردا امکان پذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید