دیدنی های تور طبیعت گردی قلعه بالا تا توران زمین

به گزارش وبلاگ طفره، یکی از تورهای طبیعت گردی که بسیار مجذوب نماینده و دیدنی نیز می باشد تور قلعه بالا تا توران زمین است. این تور یکی از تورهای طبیعت گردی داخلی می باشد که علاقمندان خاص خود را دارد. در ویژگی های تور طبیعت گردی قلعه بالا هدف آشنایی با طبیعت بکر و دست نخورده توران زمین است و همیشه طبیعتگردان، از گشت و گذار در دیدنی های تور طبیعت گردی قلعه بالا لذت برده اند. در این متن درباره این روستای زیبا با طبیعتی کم نظیر شرح داده می گردد تا اشخاصی که به دسترسی به تور طبیعت گردی قلعه بالا مشتاق می باشند به این مکان زیبا سفر نمایند.

دیدنی های تور طبیعت گردی قلعه بالا تا توران زمین

اطلاعاتی مفید درباره روستای قلعه بالا

روستای قلعه بالا از روستاهای هدف گردشگری استان سمنان است که در 140 کیلومتری جنوب شرقی شاهرود و 24 کیلومتری شهر زیبای بیارجمند قرار گرفته است. این روستا پرجمعیت ترین روستای این بخش است. میانه بارندگی در این روستا 162 میلیمتر در سال است. عمده بادهای وزنده در این روستا عبارتند از: باد شمال، باد راست و باد دامغان. روستای هدف گردشگری قلعه بالا در حاشیه دشت کویر از موقعیت نیمه بیابانی با پوشش گیاهی میانه برخوردار بوده و دارای اقلیم کوهپایه ای است. این روستا دارای پیشینه تاریخی بسیار زیادی است بعلاوه طبق نقل قول های تاریخی که سینه به سینه به نسل های بعدی انتقال یافته این روستا دارای موقعیت سیاسی ویژه ای در دوره قاجار بوده و خوانین محلی که در این روستا مستقر بوده اند، بر تمامی منطقه بیارجمند احاطه داشته اند.

طبیعت زیبای روستای قلعه بالا

کوهپایه ای بودن این روستا سبب شده تا ساخت و ساز منطقه ها مسکونی و زمین های زراعی به صورت پلکانی باشد و این امر در کنار کاربرد مصالح سنتی و بومی در ساخت خانه ها با اقلیم کوهپایه ای بر فراز پهنه ای از کویر، چشم انداز زیبایی را به وجود آورده و نظر هر تازه واردی را به خود جلب می نماید. در ارتفاعات منطقه گونه های درختی از قبیل بنه، بادامشک، تنگرس و افدارا به وفور مشاهده می گردد. در قسمت های دشتی هم غالباً با گیاهانی از قبیل قیچ، درمنه، کاروان کش، خارشتر، گون، گز و تاغ بر می خوریم و این پوشش گیاهی متنوع خود یکی از جاذبه های طبیعی این روستا به شمار می آید.

برترین زمان برای سفر به قلعه بالا

فصل های بهار و پاییز برترین وقت سفر به قلعه بالا و منطقه خوارتوران در خطه شاهوار است. اگر بتوانید در خلال جشنواره های گردشگری به این منطقه سفر کنید، مطمئناً بیشتر به شما خوش می گذرد چرا که هم گروه های موسیقی- آیینی و رصد آسمان شب حضور دارند و هم انسجام مردم در معرفی جلوه های مردم شناسی، صنایع دستی و میراث معنوی منطقه بیشتر نمود پیدا می نماید. معمولاً در این جشنواره ها گلگشت در کوچه باغ ها و بازدید از روستاهای همجوار مثل گیور و دزیان به طول 2 کیلومتر صورت می پذیرد و مردم آن روستاها با آتش اسفند، خواندن اشعار سنتی، شربت انگور و نان پیازی به استقبال شما می آیند. علاوه بر آن هماهنگی های لازم جهت بازدید از پارک ملی توران و تماشا گونه های کمیاب جانوری تسهیل می گردد.

همراه با وبلاگ طفره در تور قلعه بالا

سایت وبلاگ طفره همیشه در زمینه خدمات مسافرتی فعال می باشد و بیشتر تورهای داخلی و خارجی، تورهای مسافرتی، تورهای طبیعت گردی در این سایت یافت می گردد لذا ما به شما پیشنهاد می کنیم که به سایت وبلاگ طفره مراجعه کنید و با انواع تورهای طبیعت گردی آشنا شوید و با برنامه تورها هماهنگ باشید تا بتوانید یکی از این تورهای مناسب شرایط خود را بیابید و با عزیزانتان به سفر به طبیعت بروید.

منبع: همگردی

به "دیدنی های تور طبیعت گردی قلعه بالا تا توران زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های تور طبیعت گردی قلعه بالا تا توران زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید