لزوم تخصیص اعتبار 5 هزار میلیاردی جهت تحت پوشش قرار دریافت خدمات ناباروری

به گزارش وبلاگ طفره، موهبتی گفت: در حال حاضر برخی از خدمات ناباروری و دارو ها تحت پوشش بیمه قرار دارند.

لزوم تخصیص اعتبار 5 هزار میلیاردی جهت تحت پوشش قرار دریافت خدمات ناباروری

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به خدمات ناباروری اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از خدمات ناباروری تحت پوشش صندوق های بیمه گر واقع شده است، اما انتظارمان این است که در راستای اجرای سیاست های کلی جمعیت تمام خدمات تحت پوشش صندوق های بیمه گر قرار بگیرند و بنده باید بگویم که برای توسعه این کار باید اعتبارات لازم مورد توجه قرار بگیرد.

او ادامه داد: مصوبات شورای عالی بیمه در چارچوب بودجه در شرایط کشور انجام می گیرد و در این میان بخشی از خدمات ناباروری مانند دارو ها تحت پوشش صندوق های بیمه گر قرار دارند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تأکید کرد: اگر اعتبارات مورد نیاز جهت توسعه درمان ناباروری با توجه به شرایط کشور در نظر گرفته می شود گسترش اینگونه اقدامات دچار مسائل متعددی می شود.

موهبتی بیان نمود: در چارچوب سیاست های کلی جمعیت تلاش می شود حمایت های بیمه ای از خدمات درمان ناباروری انجام بگیرد و شورای عالی بیمه در صورتی می تواند مصوباتی را به تصویب برساند که بار مالی آن مدنظر قرار گرفته باشد.

او گفت: انتظار می رود که برای انجام خدمات ناباروری در کشور اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان لازم است و به طور کلی شرایط کشور در این خصوص خوب ارزیابی شده، اما باید زمینه بهتر شدن این شرایط در کشور انجام شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت یادآوری کرد: بر اساس اطلاعات ارسالی از سوی وزارت رفاه نیمی از مردم به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند و تنها 6 درصد از مردم پس از اعلام نتایج ارزیابی وسع اعتراض کرده اند.

موهبتی افزود: افراد بعد از ارسال پیامک و نتایج ارزیابی وسع یک ماه فرصت دارند تا درخواست تجدیدنظر خود را به ما اعلام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "لزوم تخصیص اعتبار 5 هزار میلیاردی جهت تحت پوشش قرار دریافت خدمات ناباروری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تخصیص اعتبار 5 هزار میلیاردی جهت تحت پوشش قرار دریافت خدمات ناباروری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید