هواشناسی هشدار داد؛ تداوم بارش در 3 استان

به گزارش وبلاگ طفره، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی نسبت به تداوم بارش باران در سه استان و خیزش گرد و خاک در شرق کشور تا دوشنبه (10 آبان ماه) هشدار داد.

هواشناسی هشدار داد؛ تداوم بارش در 3 استان

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به ادامه فعالیت سامانه بارشی آورده است: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر بارش برف امروز و فردا (8 و 9 آبان ماه) برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان و دوشنبه (10 آبان ماه) برای استان های آذربایجان غربی و شمال کردستان پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده ها همراه با کاهش دید به ویژه در گذرگاه های کوهستانی، احتمال بالا آمدن سطح رودخانه ها و کاهش دید و احتمال تاخیر در پروازها وجود دارد بنابراین نسبت به احتیاط در تردد و عدم توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در انجام فعالیت های کوهنوردی، احتیاط در عبور از جاده های کوهستانی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی توصیه می گردد.

در ادامه این هشدار آمده است : از فردا (9 آبان ماه) تا دوشنبه (10 آبان ماه) وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک در شمال و شرق سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی دور از انتظار نیست. حاکمیت این شرایط جوی کاهش کیفیت هوا و کاهش دید را به همراه دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد، تقویت سازه های سست و موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی، داربست و غیره، خودداری از تردد و توقف در کنار ساختمان های نیمه کاره و خودداری از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود شدن هوا توصیه می نماید.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "هواشناسی هشدار داد؛ تداوم بارش در 3 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی هشدار داد؛ تداوم بارش در 3 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید