کرمانشاه 25000 بی سواد دارد

به گزارش وبلاگ طفره، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر حدود 25 هزار بی سواد در رده سنی 10 تا 49 سال در استان داریم.

کرمانشاه 25000 بی سواد دارد

هرمز نوروزی فرد در مصاحبه با ایسنا، با بیان اینکه براساس آخرین سرشماری انجام شده در سال 1395 استان کرمانشاه 70 هزار نفر بی سواد در گروه سنی 10 تا 49 سال داشت، گفت: با احتساب آموزش هایی که در حوزه سوادآموزی در سنوات گذشته ارائه شده، احتمالا آمار بیسوادان استان هم اکنون حدود 25 هزار نفر باشد.

نوروزی فرد اضافه نمود: بر اساس آمار های موجود شهر های کرمانشاه و پاوه ببیشترین باسوادان استان کرمانشاه را به خود اختصاص داده اند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه سهمیه سوادآموزی استان کرمانشاه در امسال را آموزش یازده هزار و 700 نفر در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم اعلام و ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی خوب انجام شده در راستای شناسایی افراد بیسواد شاهد تحقق کامل سهمیه سوادآموزی استان باشیم.

وی با اشاره به جایگاه قابل قبول استان از حیث تحقق سهمیه سوادآموزی، اضافه نمود: سهمیه سواد آموزی استان کرمانشاه در سال گذشته در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم آموزش 10 هزار و 360 نفر بود که در نهایت آموزش ها به مقدار 10 هزار و 187 نفر و معادل 98.33 درصد سهمیه ابلاغی استان محقق شد.

منبع: فرارو

به "کرمانشاه 25000 بی سواد دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه 25000 بی سواد دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید