آخرین شرایط تغییر اپراتور همراه مشترکان

به گزارش وبلاگ طفره، طبق آخرین آمار اعلامی، از ابتدای سال 1400 تا خاتمه شهریورماه، 46 هزار و 210 ترابرد تکمیل شده است و مشترکان این اپراتورها با حفظ شماره خود توانستند از خدمات اپراتور دیگری استفاده نمایند.

آخرین شرایط تغییر اپراتور همراه مشترکان

به گزارش وبلاگ طفره، طرح ترابردپذیری شماره ها (MNP) این امکان را فراهم می نماید که مشترکان با حفظ شماره خود، اپراتور ارائه دهنده خدمات خود را عوض نموده و از خدمات اپراتور مقصد استفاده نمایند. برای اجرای این طرح ضروری است که در گام اول مشترک به وسیله مراجعه به سایت یا مراجعه حضوری به دفاتر خدماتی اپراتوری که میخواهد به آن مهاجرت کند، فرم درخواست را تکمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام کند. پس از آن در صورتی که فرد از شرایط لازم برخوردار باشد به وسیله یک پیامک تأیید ثبت نام او به اطلاعش خواهد رسید.

امکان تغییر اپراتورها به وسیله ترابردپذیری تنها دو بار در سال میسر است و پس از این تغییرات هزینه تمامی سرویس ها، تماس و پیامک مطابق با اپراتوری که به آن ترابرد شده محاسبه خواهد شد. بعلاوه پیش از اجرای طرح ترابردپذیری ضروری است مشترک حداقل سه ماه در اپراتور ارائه دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد.

البته ممکن است برخی از درخواست های ترابرد از سوی مشترکان با موافقت روبرو نگردد. احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیربه نظیر مانند درخواست ترابرد سیم کارت دایمی به اعتباری و برعکس، فعال نبودن سیم کارت، فعال بودن کمتر از سه ماه سیم کارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن به موقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده به وسیله مشترک در سیم کارت های دائمی از دلایل رد درخواست ترابرد عنوان شده است.

طبق آخرین آمار اعلامی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از ابتدای سال 1400 تا انتها شهریورماه، 46 هزار و 210 ترابرد تکمیل شده است. ترابردهای انجام شده به شکل مجزا در جدول زیر آمده است.

البته تنها تعداد تراز، ملاک اول بودن یک اپراتور در ترابرد نیست. موارد دیگری از جمله کیفیت، تعداد تخلفات، سرعت ترابرد و تجربه کاربری هم وجود دارد و برخی از این پارامترها به نحوه ارائه سرویس برمی گردد. ممکن است یک اپراتور در یک مدت زمان، سرویس خاصی ارائه دهد که در آن موقع مشترک به اپراتور ترابرد کند و بعد بخواهد به اپراتور مبدا خود برگردد؛ این علت نمی گردد اپراتوری که از آن بازگشته، سرویس نامناسبی داشته و یا اپراتوری که الان انتخاب نموده سرویسش مناسب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین شرایط تغییر اپراتور همراه مشترکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط تغییر اپراتور همراه مشترکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید