آناناس، لذتی برابر با شکلات!

به گزارش وبلاگ طفره، آناناس از آن دسته غذاهایی است که خوردنش کمی مشکل است، اما به شما تضمین می دهیم که همان لذتی را که از خوردن یک قطعه شکلات می برید، می توانید از خوردن یک لیوان آب آناناس هم ببرید!

آناناس، لذتی برابر با شکلات!

آناناس، لذتی برابر با شکلات!

آناناس از آن دسته غذاهایی است که خوردنش کمی مشکل است، اما به شما تضمین می دهیم که همان لذتی را که از خوردن یک قطعه شکلات می برید، می توانید از خوردن یک لیوان آب آناناس هم ببرید!

آناناس سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی مثل کلسیم، پتاسیم، فیبر و ویتامین ث است؛ علاوه بر اینها بسیار کم چربی و کم کلسترول می باشد.

این خواص را می توانید از مصرف کمپوت آناناس، میوه تازه آن، میوه یخ زده یا حتی آب آناناس هم به دست آورید.

یکی از خواص مهم آناناس کمک به ساخت استخوان های سالم و استحکام استخوان ها است. آناناس غنی از مهمیم، یک ماده معدنی است که وجودش برای ساخت استخوان ها در بدن جوانان ضروری می باشد. یک فنجان آناناس حدود 73 درصد مهمیم مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند. از دیگر خواص آناناس می توان به نقش آن در بهبود سرماخوردگی و کاهش میزان سرفه اشاره کرد. بیشتر افراد هنگام سرماخوردگی ویتامین ث یا آب پرتقال می خورند، غافل از اینکه خواص آناناس هم کمتر از آنها نیست. بروملین موجود در آناناس باعث کاهش سرفه و توقف سرفه های شدید می شود.

منبع: کانون خانواده شماره 227

منبع: راسخون

به "آناناس، لذتی برابر با شکلات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آناناس، لذتی برابر با شکلات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید