استقبال چشمگیر گردشگران نوروزی از اماکن تفریحی مرکز

به گزارش وبلاگ طفره، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت که در نوروز 1401، شاهد استقبال بالای گردشگران از اماکن تاریخی و تفریحی تهران هستیم.

استقبال چشمگیر گردشگران نوروزی از اماکن تفریحی مرکز

به گزارش خبرگزاری وبلاگ طفره به نقل از شهر، مهرشاد کاظمی با بیان اینکه در چند روز گذشته 22 هزار نفر در قالب پنج هزار و 400 خودرو وارد مجموعه برج میلاد شده اند، گفت: از این تعداد 9 هزار نفر وارد بنای برج شده و از ظرفیت های گردشگری این فضا دیدن کرده اند.

وی با تأکید بر استقبال بالای مردم از برنامه های برج میلاد، گفت: برج میلاد از زمان راه اندازی تا کنون شاهد حضور این میزان جمعیت نبوده و به عبارتی می توانیم بگوییم این مکان گردشگری میزبان بالاترین میزان جمعیت در سال های اخیر بوده است.

کاظمی از بازدید روزانه پنج هزار نفر از باغ پرندگان تهران خبر داد و اضافه کرد: در منطقه عباس آباد نیز روزانه چندین هزار بازدید ثبت شده و جمعیت در این فضا موج می زند؛ موزه سیمین و جلال به عنوان یک موزه کوچک در منطقه شمال تهران به طور میانگین روزانه هزار بازدیدکننده داشته که این امر استقبال بالای مسافران از اماکن گردشگری تهران در نوروز 1401 را نشان می دهد.

90 درصد ظرفیت هتل های تهران تکمیل شد

وی با بیان اینکه در مجموع میزان استقبال گردشگران از فضاهای تفریحی و تاریخی در نوروز امسال بسیار بالا بوده است، شرح داد: بر اساس اعلام سازمان میراث فرهنگی، 90 درصد ظرفیت هتل های تهران تکمیل شده است.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به میزبانی 64 موزه شهرداری تهران از گردشگران، یادآور شد: علاوه بر این، موزه های زیر نظر میراث فرهنگی نیز در کنار مجموعه های فرهنگی و تاریخی با رعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام فعال هستند.

کاظمی در خصوص فعالیت اتوبوس های گردشگری گفت: در سه روز اول تعطیلات، به طور میانگین در هر اتوبوس هشت نفر حضور داشتند که در این روزها به 25 نفر رسیده و ظرفیت اتوبوس ها با تأکید بر رعایت شیوه نامه ها تکمیل است.

وی با بیان اینکه شش دستگاه اتوبوس هر یک ساعت و 45 دقیقه در گردش هستند، گفت: در اتوبوس گردشگری ری نیز تعداد مسافران هر دستگاه به 20 تا 22 نفر در هر گردش می رسد.

استقبال بیش از هزار نفر از اتوبوس های گردشگری

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در ادامه یادآور شد: آمار استقبال مسافران از اتوبوس های گردشگری در ایام اخیر به بیش از هزار نفر می رسد و در چند روز گذشته اتوبوس ها با ظرفیت کامل تردد داشتند.

وی با اشاره به آماده سازی موزه ها پیش از آغاز سال نو، گفت: بازسازی موزه ها در دستور کار برنامه های سالانه واقع شده است اما آماده سازی و نظافت این فضاها در استقبال از بهار انجام شد.

کاظمی در خصوص فعالیت بازارچه های گردشگری و صنایع دستی در نوروز 1401 گفت: بیش از 10 بازارچه در منطقه ها مختلف از جمله برج میلاد، مجموعه عباس آباد، چهارراه ولیعصر (عج) و دیگر منطقه ها برپا شده که در این بازارچه ها محصولات صنایع دستی اقوام عرضه می شود.

روزانه چهار هزار نفر از ویزیت تهران بازدید می کنند

وی با اشاره به اقدام حمایتی ستاد گردشگری شهرداری تهران از آژانس های گردشگری، تأکید کرد: در نوروز 1401 تمهیداتی اندیشیده شد که آژانس های دارای مجوز میراث فرهنگی که تورهای تهران گردی برگزار می کنند در سایت ویزیت تهران به صورت رایگان تورهای خود را تبلیغ کنند که بر اساس اعلام مدیران آژانس ها با تبلیغات صورت گرفته، درصد فروش آنها و استقبال مردم از تورها افزایش یافت.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران ادامه داد: مردم می توانند برای مشاهده تمام برنامه های فرهنگی شهرداری در ایام نوروز و آگاهی از اسامی اماکن گردشگری فعال به سایت ویزیت تهران به آدرس visit.tehran.ir مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: روزانه به طور میانگین چهار هزار نفر از این سایت بازدید می کنند که این میزان بازدید، استقبال از تورهای آژانس های تهران گردی را نیز شامل می شود.

فعالیت 10 آژانس تهران گردی در نوروز 1401

کاظمی با بیان اینکه بیش از دو هزار آژانس گردشگری در تهران فعال هستند، گفت: از این تعداد نزدیک به 20 آژانس تهران گردی در شهر فعال بود که در ایام نوروز نزدیک به 10 آژانس دارای مجوز مشغول به خدمات رسانی به گردشگران هستند و تعدادی از آژانس ها نیز از طریق صفحات مجازی، تورگردانی انجام می دهند.

وی همچنین شرح داد: اتوبوس های رایگان در اختیار آژانس هایی که نسبت به ورود گردشگر به تهران و برگزاری تور تهران گردی اقدام کرده اند، قرار می گیرد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه در منطقه ها 11 و 12 اتوبوس برقی در اختیار این آژانس ها قرار گرفته است، یادآور شد: دو دستگاه اتوبوس نیز از میدان راه آهن تا تجریش در خدمت گردشگران زیر نظر آژانس های تهران گردی فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: از هفتم فروردین ماه نیز یک دستگاه اتوبوس دو طبقه در خیابان نیاوران از کاخ سعدآباد تا کاخ نیاوران، مسافرانی را که از طریق این آژانس ها وارد شهر شده اند را جابه جا می کند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "استقبال چشمگیر گردشگران نوروزی از اماکن تفریحی مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال چشمگیر گردشگران نوروزی از اماکن تفریحی مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید