انعقاد 5 قرارداد فراوری بار اول دانش بنیان با حجم 11میلیون یورو

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، علی اکبر پرج مدیر دبیرخانه فراوری بار اول معاونت علمی با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در بیست و هفتمین دوره از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، گفت: در این نمایشگاه 5 قرار داد فراوری بار اول منعقد خواهد شد که از این تعداد، دو قرار داد مربوط به شرکت ملی حفاری ایران و 3 قرار داد مربوط به شرکت ملی نفت خیر جنوب می گردد.

انعقاد 5 قرارداد فراوری بار اول دانش بنیان با حجم 11میلیون یورو

وی با بیان اینکه این دو شرکت کارفرما، ذیل شرکت ملی نفت قرار دارند، اظهار کرد: ارزش این 5 قرار داد 11 میلیون یورو است و بعد از انعقاد این قراردادها دو شرکت کارفرما و طرف های دانش بنیان فرصت خواهند داشت تا اجرا این قراردادها را پیگیری نمایند.

پرج خاطر نشان کرد: در حال حاضر قرار است این 5 قرار داد امروز شنبه 30 اردیبهشت ماه در حاشیه نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی به امضا برسد ولی ممکن است قراردادهای دیگری مطرح گردد ولی در حال حاضر این 5 قرار داد در این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

وی فراوری بار اول را طرح ها و پروژه هایی دانست که تا به امروز به علت نبود فناوری آنها در داخل کشور، شرکت های متقاضی در قالب مناقصه، به وسیله شرکت های بارزگانی و واسط، به وسیله واردات تامین می نمایند.

مدیر دبیرخانه فراوری بار اول معاونت علمی افزود: در ماده 10 قانون جهش فراوری دانش بنیان، تاکید شده است، که اگر شرکت متقاضی یک فناور، تشخیص دهد که یک فناوری برای اولین بار در کشور فراوری می گردد و مشابه آن قبلا در کشور نبوده است، با تایید کارگروه فراوری بار اول که ذیل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شورای راهبردی فناوری کشور واقع شده است، مجوز ترک تشریفات مناقصه صادر و شرکت متقاضی با شرکت های دانش بنیان وارد قرار داد می شوند.

وی یاداور شد: بر این اساس کارگروه فراوری بار اول، توانمندی شرکت های دانش بنیان را برای اجرای پروژه ای برای بار اول، تایید و بعلاوه این کارگروه بر اجرای طرح برای بار اول در کشور صحه گذاری می نماید.

مدیر دبیرخانه فراوری بار اول معاونت علمی با بیان اینکه در هر کدام از این قراردادها، یک کارفرما حضور دارد، افزود: به ازای هر کدام از این طرح ها نیز یک شرکت دانش بنیان واقع شده است که مجری پروژه محسوب می شوند.

به گفته وی عناوین قراردادهایی که امروز 30 اردیبهشت ماه منعقد می گردد به این توضیح است:

طراحی و ساخت ابزار حافظه دار مقدار گیری دما و فشار درون چاه

طراحی و ساخت دستگاه کنترل و تحلیل بستن اتصالات لوله های جداری چاه

ساخت و ارائه خدمات دستگاه مقدار گیری جریان چند فازی سیار

طراحی و ساخت و خدمات برطرف باگ شبیه ساز جریان چند فازی

طراحی، نصب و راه اندازی پمپ چند فازی

به گفته وی این قرار دادها فردا با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاون علمی و جواد اوجی وزیر نفت با حضور شرکت های کارفرما و دانش بنیان به امضا می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انعقاد 5 قرارداد فراوری بار اول دانش بنیان با حجم 11میلیون یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد 5 قرارداد فراوری بار اول دانش بنیان با حجم 11میلیون یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید