ایران در زمره کشورهای صاحب تکنولوژی ابررایانه می گردد

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین فلاح جوشقانی در بازدید از پروژه ابررایانه سیمرغ گفت: ابررایانه یکی از اجزا زیرساخت های مهم اطلاعاتی مورد احتیاج کشور است که با مدیریت مناسب پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال انجام است و با تکمیل آن، کشور ما نیز در زمره کشورهای صاحب این تکنولوژی قرار می گیرد.

ایران در زمره کشورهای صاحب تکنولوژی ابررایانه می گردد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که از فاز صفر پروژه ابررایانه سیمرغ که با تجهیزات جدید راه اندازی شده است، بازدید کرد، درباره نقش ابررایانه سیمرغ در اکوسیستم حوزه ICT کشور گفت: جهانی امروز جهانی خدماتی است که وابسته به پردازش های سریع و فوق سریع است و عملاً همه سرویس هایی که در جهان وجود دارند مبتنی بر پردازش های فوق سریع هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر همه چیز وابسته به زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی است و یکی از اجزا مهم شبکه ملی اطلاعات نیز سیستم های فوق سریع با قدرت پردازش بسیار بالا است که ابررایانه سیمرغ قاعدتاً یک زیرساخت اصلی شبکه ملی اطلاعات بوده و همینطور در بحث های مالی نیز دخیل هستند.

معاون وزیر ارتباطات درباره حضور پژوهشگاه در پروژه ابررایانه سیمرغ گفت: طی سال های اخیر پژوهشگاه با تغییر رویکرد خود و حرکت به سمت مدیریت پژوهش، تحول بسیار خوبی را رقم زده است و پژوهشگاه با مدیریت مناسب و نگاه پژوهشی - کاربردی که داشته، طی همکاری با مراکز دانشگاهی موضوع ساخت ابررایانه سیمرغ را به خوبی پیش برده است.

وی اعلام کرد: تنها مجموعه ای که می توانست موضوع پروژه ابررایانه سیمرغ را بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و حوزه های دانشگاهی پیوند دهد، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. ظرفیت های پژوهشگاه و دانشگاه هر کدام به تنهایی کافی نبوده و تلفیق این دو مجموعه و مدیریت پژوهش توسط پژوهشگاه باعث شد تا از ظرفیت های علمی و کاربردی هر دو مجموعه بهترین بهره حاصل گردد و پروژه ابررایانه نتیجه مطلوب را بدست آورد.

فلاح جوشقانی ادامه داد: ما در این پروژه صرفاً با یک پژوهش علمی روبرو نیستیم و در آینده نزدیک کاربردهای آن را لمس خواهیم کرد. تیم توانمندی روی این پروژه در حال فعالیت است و با توانمندی که وجود دارد کار در زمان مناسب به پایان خواهد رساند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایران در زمره کشورهای صاحب تکنولوژی ابررایانه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در زمره کشورهای صاحب تکنولوژی ابررایانه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید