بوکس برای زنان ایرانی ممنوع شد؟!

به گزارش وبلاگ طفره، مریم کاظمی پور در خصوص راه اندازی بوکس بانوان اعلام کرد: در ادوار گذشته این بحث چند بار مطرح شده است. با توجه به حساسیت هایی که رشته بوکس دارد، اینکه چقدر امکان راه اندازی آن وجود دارد صرفا مربوط به تصمیم وزارت ورزش یا درخواست خود فدراسیون نیست و در واقع باید مجوز های خاص تری اخذ گردد.

بوکس برای زنان ایرانی ممنوع شد؟!

او ادامه داد: در کمیته علمی که تشکیل دادیم، چارچوب فعالیت رشته ها را از لحاظ آسیب های ورزشی، روانشناسی و ساز و کار فعالیت های بین المللی آنالیز می کنیم. بعلاوه اینکه مصلحت فعالیت بانوان در این رشته ها چگونه است نیز ارزیابی می گردد. در خصوص بوکس هنوز درخواست رسمی از سوی فدراسیون به دست ما نرسیده، اما اگر هم بیاید چارچوب و ضوابط خاص خودش را دارد.

کاظمی پور در پاسخ به این پرسش که این قول را می دهد که وزارت ورزش بتواند برای راه اندازی بوکس بانوان کاری انجام دهد؟ توضیح داد: من یک نفری هیچ تصمیمی نمی گیرم و برای تصمیم گیری و سیاست گذاری رشته های تازه از خرد جمعی استفاده می کنم. البته توصیه می کنم ورزشکاران، جوانی و توانمندی خود را در رشته های مشابهی محک بزنند که حداقل الان مصوب هستند و راستا آماتوری را طی نموده اند و به سمت قهرمانی در حال گذر هستند. رشته هایی، چون تکواندو، ووشو و کاراته به بلوغ حرفه ای رسیده اند. به نظرم الان صلاح نیست جوان هایی که در دوران اوج هستند بخواهند وقت خود را صرف این نمایند که منتظر رشته تازهی باشند که بیاید تا سپس در آن فعالیت رسمی خود را آغاز نمایند.

منبع: فرارو

به "بوکس برای زنان ایرانی ممنوع شد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوکس برای زنان ایرانی ممنوع شد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید