جزئیات ساماندهی حریم تئاتر شهر ، بودجه تامین شد ؛ ساخت و ساز را آغاز می کنیم

به گزارش وبلاگ طفره، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه حضور در جشنواره تئاتر عروسکی ضمن اشاره به تامین بودجه لازم و شروع ساخت و ساماندهی حریم تئاتر شهر، گفت برای حمایت از برنامه های تئاتری هیچ محدودیتی ندارند.

جزئیات ساماندهی حریم تئاتر شهر ، بودجه تامین شد ؛ ساخت و ساز را آغاز می کنیم

به گزارش وبلاگ طفره به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز یکشنبه 11 تیر برای تماشای نمایش میرزامحمد از بوشهر نوشته عقیل جماعتی و کارگردانی قاسم تنگسیرنژاد که در قالب نمایش های بخش بزرگسال نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک در سالن سایه اجرا شد، به مجموعه تئاتر شهر آمد.

وی در انتها اجرای این اثر نمایشی از عوامل برگزاری جشنواره و هنرمندان تشکر کرد و گفت: حضور ما در نوزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران -مبارک برای گفتن خداقوت به برگزارکنندگان جشنواره و هنرمندان بود. نمایشی هم که به تماشای آن نشسته بودیم یکی از داستان های ممتاز تاریخی بود که روایتی از ایستادگی شیرزنان ایرانی برابر دشمنان بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان نمود: خدا را شکر سال جاری جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک با استقبال خوبی روبرو شده است و امیدواریم این رونق در حوزه تئاتر و بخش های هنری را بیشتر داشته باشیم.

اسماعیلی درباره کمبود بودجه تئاتر نیز بیان نمود: در اولین روزهای مسئولیت بنده در وزارت ارشاد به هنرمندان تئاتر قول دادیم تا مسائل بودجه برطرف گردد. با این حال سال گذشته، تئاتر پررونق ترین دوران خودش را سپری کرد و در جشنواره تئاتر فجر ما این استقبال را دیدیم. برنامه اصلی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که از تئاتر به صورت ویژه حمایت گردد در این راستا نه تنها تهران بلکه همه شهرستان ها نیز مورد حمایت قرار گرفتند که نمونه بسیار خوب آن برگزاری جشنواره تئاتر منطقه ای بود.

وزیر ارشاد ادامه داد: به همکاران مان در معاونت امور هنری و اداره کل هنرهای نمایشی گفتم که هیچ محدودیتی در حمایت از برنامه های تئاتری نداریم تئاتر نشان دهنده عظمت تاریخی و فرهنگی این کشور است.

اسماعیلی درباره صحبت های دبیر جشنواره عروسکی تهران - مبارک که به تحقق بودجه جشنواره اشاره نموده بود، واکنش نشان داد و گفت: هادی حجازی فر از هنرمندان خوب تئاتر و سینما و تلویزیون ایران است. ما کوشش مان را کردیم که به وظیفه مان عمل کنیم و امیدواریم همواره به وعده های مان عمل کنیم و در کنار هنرمندان باشیم.

اسماعیلی بعلاوه درباره شرایط حریم مجموعه تئاتر شهر که مدت هاست بحث آن مطرح است و به دغدغه فعالان و هنرمندان عرصه تئاتر کشور تبدیل شده، گفت: الحمدالله بودجه لازم فراهم شده است و اولین اقدامی هم که صورت گرفته است، ساماندهی اطراف مجموعه تئاتر شهر بود که به وسیله شهرداری در حال اجرا است. بعلاوه در ارتباط با این موضوع با وزارت میراث فرهنگی توافقاتی صورت گرفته است. به واسطه تاریخی بودن این مجموعه تمهیدات لازمه از محل اعتبارات وزارتخانه انجام شد و مراحل قانونی آن را پشت سر گذاشتیم و به زودی مراحل ساخت حریم مجموعه تئاتر شهر اتفاق خواهد افتاد.

اسماعیلی درباره هجمه هایی که در این مدت به وزارت ارشاد وارد شده و در پاسخ به این پرسش که این هجمه ها از سوی چه کسانی و با چه اهدافی انجام می گردد، ادامه داد: من نیت خوانی نمی کنم ولی به هر حال ما کوشش می کنیم که فضای فرهنگی و هنری کشور به حالت عادی برگردد و فعالیت ها در شرایطی دور از تنش و در حالت عادی انجام گردد. پررونق ترین بهار سال های اخیر در حوزه فرهنگ و هنر رقم خورده و حالا ممکن است از سوی عده ای اشکالاتی مطرح شده باشد؛ ما گوش شنوا برای شنیدن انتقادها داریم.

جنایت هولناک دو خواهر روی صحنه تئاتر | ریشه های خشم مردم از کجاست؟

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات ساماندهی حریم تئاتر شهر ، بودجه تامین شد ؛ ساخت و ساز را آغاز می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ساماندهی حریم تئاتر شهر ، بودجه تامین شد ؛ ساخت و ساز را آغاز می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید