شروط تامین اجتماعی برای پرداخت هدیه ازدواج ، اندازه هدیه چقدر است؟

به گزارش وبلاگ طفره، یکی از شرایط مهم برای دریافت این یاری هزینه، وجود سابقه ضروری است به نحوی که بیمه شده ظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت 720 روز سابقه کار داشته و حق بیمه این مدت از سوی کارفرما پرداخت شده باشد.

شروط تامین اجتماعی برای پرداخت هدیه ازدواج ، اندازه هدیه چقدر است؟

به گزارش وبلاگ طفره با توسعه خدمات الکترونیکی و ارائه بعضی از مهم ترین و پرتقاضاترین خدمات تأمین اجتماعی به صورت غیرحضوری، امکان ثبت درخواست برای دریافت یاری های این سازمان بیمه گر فراهم شده است. افراد تحت پوشش این سازمان می توانند با مراجعه به سامانه غیرحضوری به نشانی es.tamin.ir درخواست هایشان را ثبت نمایند و خدمات و تسهیلات را بدون رفت و آمدهای غیرضروری به شعب دریافت نمایند؛ یکی از این تسهیلات یاری هزینه ازدواج است. به همین دلیل، معاون نظارت و تعهدات کوتاه مدت اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی از شروطی برای دریافت این حمایت های کوتاه مدت سازمان برای بیمه شدگان می گوید به طوری که برای بهره مندی از هدیه ازدواج، بیمه شده باید ظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت 720 روز سابقه کار داشته باشد.

هدیه ازدواج معادل یک ماه حقوق است

به گفته محمد بایندریان، یاری هزینه ازدواج یا هدیه ازدواج سازمان به بیمه شدگان در راستای تشویق شاغلان صورت می گیرد که هدف آن ترغیب بیمه شدگان به ازدواج و فرزندآوری است.

بیمه شدگان تأمین اجتماعی در صورت داشتن دو سال سابقه بیمه پردازی در هنگام ازدواج اول، هدیه ازدواج معادل یک ماه حقوق مبنای کسر حق بیمه دریافت می نمایند و اگر زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی باشند، این هدیه بلاعوض به هر دو نفر پرداخت خواهد شد.

بایندریان اضافه کرد: بیمه شدگان برای دریافت یاری هزینه ازدواج ضروری است شرایط مقرر در ماده 85 قانون تأمین اجتماعی را داشته باشند. یکی از شرایط مهم برای دریافت این یاری هزینه، وجود سابقه ضروری است به نحوی که بیمه شده ظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج، حداقل به مدت 720 روز سابقه کار داشته و حق بیمه این مدت از سوی کارفرما پرداخت شده باشد. بعلاوه در تاریخ ازدواج، رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد و ازدواج دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شروط تامین اجتماعی برای پرداخت هدیه ازدواج ، اندازه هدیه چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط تامین اجتماعی برای پرداخت هدیه ازدواج ، اندازه هدیه چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید