شهریاری: دولت در اجرای قانون حمایت از معلولان ضعیف عمل نموده است، خاص شدن بیماری ها بدون بودجه دردی دوا نمی کند

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت تا به امروز در اجرای قانون حمایت از معلولان خیلی ضعیف عمل نموده است.

شهریاری: دولت در اجرای قانون حمایت از معلولان ضعیف عمل نموده است، خاص شدن بیماری ها بدون بودجه دردی دوا نمی کند

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: قانون جامع حمایت از معلولان جسمی و حرکتی در سال 83 به تصویب مجلس رسیده است، اما این قانون در کشور به درستی اجرا نمی گردد.

وی ادامه داد: متأسفانه دولت تا به امروز در اجرای قانون حمایت از معلولان خیلی ضعیف عمل نموده است و همین مسئله باعث بروز مشکلاتی برای این افراد از نظر اشتغال و زندگی اجتماعی آن ها شده است.

چالش بودجه ای بیماران خاص

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره بودجه بیماران خاص گفت: مجلس تمایل دارد که حمایت ها از بیماران خاص افزایش پیدا کند، اما دولت باید در این زمینه ورود پیدا کند و منابع آن را در بودجه قرار دهد؛ متأسفانه یک سری از بیماری ها جزو لیست بیماری های خاص نیستند و دولت منابع کافی را در اختیار وزارت بهداشت قرار نمی دهد.

شهریاری گفت: اگر مجلس بعضی از بیماری ها را در لیست بیماران خاص قرار دهد و دولت برای آن بودجه ای در نظر نگیرد مسئله ای حل نمی گردد و این کار دردی دوا نمی کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآوری کرد: مجلس موافق اختصاص بودجه بیماران خاص به طور متمرکز است، اما دولت بودجه بیماران خاص را در دو ردیف بودجه ای قرار داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شهریاری: دولت در اجرای قانون حمایت از معلولان ضعیف عمل نموده است، خاص شدن بیماری ها بدون بودجه دردی دوا نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریاری: دولت در اجرای قانون حمایت از معلولان ضعیف عمل نموده است، خاص شدن بیماری ها بدون بودجه دردی دوا نمی کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید