شیرین کننده های مصنوعی موجب پُرخوری می گردد

به گزارش وبلاگ طفره، طبق نتایج یک تحقیق جدید، شیرین کننده های مصنوعی می توانند موجب افزایش اشتها و در نهایت چاقی شوند.

شیرین کننده های مصنوعی موجب پُرخوری می گردد

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه سیدنی استرالیا برای اولین بار آشکار کردند شیرین نماینده های مصنوعی می توانند موجب تحریک اشتها شوند.

میلیاردها نفر در سراسر دنیا شیرین نماینده های مصنوعی مصرف می نمایند و آن را راهکاری برای درمان چاقی می دانند.

محققان در این مطالعه پیروز به شناسایی سیستم جدیدی در مغز شدند که شیرینی و انرژی موجود در مواد خوراکی را احساس نموده و در هم می آمیزد.

گرگ نیلی، سرپرست تیم تقحیق، در این باره میگوید: ما مشاهده کردیم بعد از قرارگیری مداوم حیوانات در برابر رژیم غذایی حاوی شیرین نماینده مصنوعی ساکرالوز، آنها آغاز به پرخوری کردند.

وی در ادامه افزدود: ما به وسیله آنالیز سیستماتیک این تاثیر دریافتیم درون مرکز پاداش مغز، حس شیرینی با میزان انرژی تلفیق می گردد. زمانی که شیرینی در مقابل انرژی برای یک مدت تعیین خارج از تعادل باشد، مغز مجددا تنظیم شده و میزان کالری مصرفیاش را افزایش می دهد.

در این مطالعه، مگس های میوه برای مدت طولانی (بیش از 5 روز) در معرض رژیم غذایی مملو از شیرین نماینده مصنوعی قرار داده شدند. آنها مشاهده کردند در مقایسه با زمانی که آنها مواد خوراکی با شیرینی طبیعی دریافت می کردند 30 درصد کالری بیشتری مصرف می کردند.

این مطالعه نشان می دهد یک شبکه عصبی پیچیده در واکنش به مواد خوراکی حاوی شیریننماینده های مصنوعی این پیغام را به حیوان ارسال می نماید که به قدرکافی انرژی مصرف ننموده است.

محققان همچنین دریافتند شیرین نماینده های مصنوعی موجب تحریک بیش فعالی، بی خوابی و کاهش کیفیت خواب می شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "شیرین کننده های مصنوعی موجب پُرخوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیرین کننده های مصنوعی موجب پُرخوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید