قوه قضائیه به ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی دامغان ورود کند

به گزارش وبلاگ طفره، یغماییان گفت: از قوه فضائیه درخواست می کنیم تا به ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی دامغان ورود کند.

قوه قضائیه به ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی دامغان ورود کند

وبلاگ طفره: مصطفی یغماییان معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در درباره برخورد با متجاوزان ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی دامغان گفت: با ارسال نامه ای از سوی امام آدینه دامغان مبنی بر تجاوز به حریم آثار تاریخی، مسئولان میراث فرهنگی وگردشگری استان سمنان دستور توقف پروژه را صادر نموده اند که در مرحله نخست یگان حفاظت میراث فرهنگی استان سمنان وارد کار و با ساخت و ساز در حریم تاریخی برخورد کردند.

وی اضافه کرد: اقدام به موقع یگان حفاظت میراث فرهنگی استان سمنان موجب توقف پروژه شد اما روز بعد دوباره به ساخت وساز مشغول شدند.

یغماییان با بیان اینکه ما تا حدی توانایی برخورد با این متجاوزان را دارد و برای ادامه توقف فعالیت ساخت وساز در حریم آثار تاریخی باید سیستم قضایی استان سمنان وارد کار گردد، ادامه داد: میراث فرهنگی به دادستان برای مقابله با این افراد شکایت نموده است اما هنوز جواب وبرخورد جدی دیده نشده که این موضوع باعث ادامه فعالیت متجاوزان شده است.

معاون صنایع دستی، میراث فرهنگی وگردشگری استان سمنان اعلام کرد: سازمان صنایع دستی، میراث فرهنگی وگردشگری سمنان در چندین مرحله به شهرداری، مسکن و سیستم قضایی و دادستان استان، نامه ارسال واعتراض نموده که دستور قضایی برای مقابله با ادامه فعالیت زودتر صادر گردد.

لازم به ذکر است ساخت ساز در حریم درجه یک آثار تاریخی دامغان چندی پیش خبر ساز شده بود که با پیگیری های لاز این ساخت و ساز متوقف شد اما دوباره خبرهایی از ساخت و ساز مجدد به گوش می رسد.

منبع: توریسم آنلاین

به "قوه قضائیه به ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی دامغان ورود کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوه قضائیه به ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی دامغان ورود کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید