لوکیشن های عکاسی خیابانی در تهران

به گزارش وبلاگ طفره، لوکیشن های عکاسی خیابانی در تهران کم نیستند. چه در پی گرفتن عکس یادگاری باشید و چه علاقه مند به مواجهه با شهر از نمای نزدیک.

لوکیشن های عکاسی خیابانی در تهران

عکاسی خیابانی در تهران شامل عکاسی از زندگی شهری، معابر، معماری، فضاهای عمومی و فعالیت های انسانی در شهر تهران است. در این نوع عکاسی، عکاس کوشش می نماید جزئیات جالب و دیدنی از زندگی شهری را به تصویر بکشد و احساسات و تجربیات خود را به وسیله تصاویر منتقل کند. ما در وبلاگ طفرهمگ همراه باشید تا با تعدادی از این لوکیشن های مناسب برای عکاسی شهری در شهر تهران آشنا شوید.

لوکیشن های مناسب برای عکاسی خیابانی در تهران

عکاسی خیابانی در تهران آینه ای مقابل معایب و مزایای زندگی شهری قرار می دهد. عکس هایی که نشان دهنده برش هایی از رندگی در مرکز با تمام بالا و پایین های آن است. برای عکاسی شهری در تهران، می توانید به منطقه ها مختلفی از شهر مراجعه کنید که فضاها و منظره ها جالبی برای عکاسی دارند و شناسنامه شهر تهران به حساب می آیند.

خیابان ولیعصر

خیابان ولیعصر قدیمی ترین خیابان تهران است که از میدان راه آهن تا میدان تجریش امتداد یافته است. در نقاط مختلف این خیابان که مناسب ترین جا برای عکاسی خیابانی در تهران است می توان رد پای طبقات مختلف شهر را دنبال کرد. چه آنهایی که در هیاهوی اتوبوس ها و خطوط BRT خسته از کار روزانه به خانه خود بازمی گردند چه کسانی که برای خرید به مراکز خرید و میادین بزرگ این خیابان می روند. اگر در پی لوکیشن عکاسی در تهران هستید، پارک ساعی و پارک ملت نیز در این خیابان می توانند برای شما مناسب باشند.

خانه های قدیمی میدان بهارستان

اگر در پی لوکیشن عکاسی در تهران هستید در محدوده میدان بهارستان می توانید خانه هایی را پیدا کنید که آنقدری از زمان ساختشان گذشته است که اجداد آپارتمان های امروزی به شمار می روند. خانه هایی با پنجره های رنگی یا تراس های کوچک رو به خیابان که یادآور نخستین روزهای شهرنشینی در تهران هستند و برای عکاسی از یا سلفی گرفتن در کنار خود از شما پذیرایی گرمی خواهند کرد.

این خانه های قدیمی که برخی از آن ها همچنان پایدار بر جا مانده اند در بسیاری از محلات تهران مثل خیابان جمهوری، خیابان حافظ و خیابان شریعتی و ولیعصر هم یافت می شوند.

خانه های متروکه در تهران برای عکاسی نیز کم نیستند. این خانه ها که به هر دلیلی خالی از سکنه و رها شده بر جای مانده اند، تاریخچه ای از شهر تهران را برای ما به نمایش می گذارند.

عکاسی از طبیعت در پارک های تهران

اگر به عکاسی خیابانی در تهران و فضای سبز آن علاقه مند هستید بهتر است سری به زیباترین پارک های تهران با پوشش های گیاهی متنوع آن ها بزنید. پارک هایی که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می گردد. عکاسی در تهران و پارک های پرطرفدار آن از قبیل پارک ملت، پارک ساعی و پارک قیطریه یا پارک های نسبتأ تازه تأسیسی از جمله نهج البلاغه و بوستان مادران یکی از تفریح های مرکز به شمار می رود. فضاهای سبزی نظیر پل طبیعت نیز از برترین موارد لوکیشن عکاسی در تهران به شمار می روند.

شهرک سینمایی و تجربه تهران قدیم

عکاسی خیابانی در تهران قدیم معنا و مفهومی دیگر به خود می گیرد. شهرک سینمایی که به وسیله مرحوم علی حاتمی تأسیس شده و روز به روز وسیع تر و مجهزتر می گردد، می تواند لوکیشن عکاسی مدلینگ در تهران نیز به شمار رود. این شهرک سینمایی نمایی از بافت تهران قدیم و خانه های قدیمی را برای عکاسی علاقه مندان در اختیار آن ها قرار داده است. اگر در پی یک لوکیشن عکاسی در تهران هستید که بدون احتیاج به پرداخت هزینه عکس هایی شبیه به آتلیه ها بگیرید، شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران (غزالی سابق) از برترین این مکان هاست.

بازار تهران

اگر به عکاسی خیابانی در تهران و نزدیک شدن به فضای شهری علاقه مندید، احتیاجی به اجاره لوکیشن عکاسی نخواهید داشت. خیابان پانزده خرداد و بازار تهران با تمام هیاهوی روزمره و فروشندگان و خریدارانی از سراسر ایران از برترین لوکیشن های عکاسی خیابانی در تهران هستند که علاوه بر بافت قدیمی شهر هیاهوی آن را نیز به تصویر می کشند.

نتیجه گیری

عکاسی شهری که شهر و ساکنان و خیابان های آن را هدف قرار می دهد آینه تمام نمای زندگی مدرن است. عکاسی خیابانی در تهران نیز تاریخ تهران و روزگاری را که پشت سر گذاشته است در پس شلوغی خیابان ها و تقلای مردم برای به دست آوردن روزی به تصویر می کشد. کافی است در ساعتی از شبانه روز که آفتاب در درخشان ترین حالت خود به سر می برد سری به خیابان های شهر تهران بزنید و عکاسی خیابانی در تهران را تجربه کنید.

پیشنهاد مطالعه: 4 نمونه از قدیمی ترین خانه های تهران را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "لوکیشن های عکاسی خیابانی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکیشن های عکاسی خیابانی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید