نشریه آمریکایی: زیردریایی های روسیه به تنهایی قادر به نابودی آمریکا هستند

به گزارش وبلاگ طفره، به نوشته مجله نشنال اینترست، روسیه زیردریایی هایی در اختیار دارد که قادرند شهرها و پایگاه های نظامی در خاک ایالات متحده را نابود نمایند، حتی اگر آمریکا در حمله پیش دستانه نیروهای هسته ای روسیه را از بین برده باشند.

نشریه آمریکایی: زیردریایی های روسیه به تنهایی قادر به نابودی آمریکا هستند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره، مجله آمریکایی نشنال اینترست نوشته است: زیردریایی روسیه از نوع بوری قادر است آمریکا را خالی از سکنه کند، حتی اگر نیروهای هسته ای روسیه در حمله پیش دستانه از بین رفته باشند.

این نشریه یادآور شده که برخلاف زیردریایی های شوروی سابق، زیردریایی طرح بوری به خاطر پوشش بدنی جدید و استفاده از انرژی هسته ای می تواند برای ماهها در زیر آب باقی بماند.

در این مقاله نوشته شده است: زیر دریایی بوری در مقایسه با زیردریایی های آمریکایی، قابلیت حرکت ساکت تر و با سرعت سریع نامحسوس (به اندازه 50 گره دریایی) را دارند. این زیر دریایی روسی به 16 موشک پی-30 بولاوا و شش واحد مانوردهنده دارای راهنمایی مجزا به وزن 150 کیلوتن مجهز است. این به معنای آن است که این زیردریایی می تواند به سمت مناطق مسکونی و پایگاه های نظامی در فاصله 9000 کیلومتری ، 72 کلاهک هسته ای شلیک کند.

نویسندگان این مقاله یادآور شده اند که در حال حاضر روسیه فعالانه در حال ساخت زیردریایی های نسل جدید بوری است. این زیردریایی های دارای مانور پذیری بیشتر، حرکت سریع و در عین حال نامحسوس و دارای تسلیحات نظامی مدرنیزه شده و همچنین سیستم های نظارتی و ارتباطی مدرن هستند.

به نوشته این نشریه، البته زیردریایی بوری تنها نیمی از نیروهای دریایی دارای بازدارندگی هسته ای را تشکیل می دهد. در ناوگان نظامی-دریایی روسیه چهار زیردریایی از نوع خاباروفسک مجهز به دستگاه های شناور اتمی بدون سرنشین هستند که قادر به نابودی شهرها و پایگاه های نظامی دریایی ساحلی دشمن را نابود است.

نویسندگان این مقاله معتقدند، در صورت بروز درگیری هسته ای و حمله به روسیه، این کشور همچنان می تواند به نیروهای دشمن پاسخ داده و با داشتن چنین زیردریایی هایی آنها را نابود کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نشریه آمریکایی: زیردریایی های روسیه به تنهایی قادر به نابودی آمریکا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشریه آمریکایی: زیردریایی های روسیه به تنهایی قادر به نابودی آمریکا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید