واکنش شورای رقابت به ادعای آزادسازی قیمت خودرو ، خودروسازان اصرار به قیمت گذاری دارند

به گزارش وبلاگ طفره، مدیر روابط عمومی شورای رقابت با بیان این که این شورا براساس قانون متولی معین دستورالعمل قیمت خودرو است، گفت: ادعای آزادسازی قیمت خودرو این روزها به وسیله افرادی بیان می گردد که در دوره های قبل نتایج منفی ادعای خود را دیده اند.

واکنش شورای رقابت به ادعای آزادسازی قیمت خودرو ، خودروسازان اصرار به قیمت گذاری دارند

به گزارش وبلاگ طفره، در طول هفته های اخیر اخبار مختلفی مبنی بر آزاد سازی قیمت خودرو مطرح شده است که همین امر باعث نگرانی خریداران خودرو از سامانه یکپارچه شده است؛ به همین منظور توکلی مدیر روابط عمومی شورای رقابت ضمن تصریح این نکته که براساس قانون و مطابق دستورالعمل 543 شورای رقابت این شورا متولی معین دستورالعمل قیمت خودرو است، اضافه کرد: این موضوع هنوز تغییری ننموده و با توجه به قانون شورای رقابت این وظیفه را انجام می دهد.

وی با اعلام اینکه ادعای آزادسازی قیمت خودرو این روزها به وسیله افرادی بیان می گردد که در دوره های قبل نتایج منفی ادعای خود را دیده اند، اعلام کرد: ما در طول دو سال گذشته شاهد بودیم که شورای رقابت از فرایند قیمت گذاری خودرو حذف شد اگر این راه چاره معقول و منطقی بود چرا در بهمن ماه سال گذشته باز به اجبار شورای رقابت به این حوزه ورود پیدا کرد.

مدیر روابط عمومی شورای رقابت توضیح داد: در آن مقطع حتی خودروسازان با برگزاری جلساتی در شورای رقابت خواهان ورود این شورا به قیمت گذاری بودند که این موضوع نشان می دهد سازوکار قیمت گذاری خودرو درست بوده است.

توکلی با اشاره به اینکه از بهمن ماه سال گذشته بازار خودرو به ثبات قیمتی دست پیدا نموده است، گفت: در شرایط فعلی بعضی می خواهند با اظهارنظرهایی نادرست در بازار التهاب به وجود بیاورند. باید این نکته را درنظر گرفت که بازار خودرو بازار خاصی است که به علت شرایط تحریمی و فشارهای مالی قابل قیاس با سایر کشورها نیست و نمی توان برای آن نسخه واحد در نظر گرفت. امروز فراوری به میزان کافی انجام و سازمان حمایت نیز سود عادلانه ای را برای خودروسازان در نظر گرفته است. آنها نیز برهمین اساس نسبت به فروش محصولات خود اقدام می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش شورای رقابت به ادعای آزادسازی قیمت خودرو ، خودروسازان اصرار به قیمت گذاری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شورای رقابت به ادعای آزادسازی قیمت خودرو ، خودروسازان اصرار به قیمت گذاری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید