پلیس 22 اثر باستانی کشف شده در اتاق زیر شیروانی یک خانه را به ژاپن بازگرداند

به گزارش وبلاگ طفره، ایسنا/ براساس خبرهای منتشر گشته، پلیس 22 اثر باستانی کشف شده در اتاق زیر شیروانی یک خانه را به ژاپن بازگرداند.

پلیس 22 اثر باستانی کشف شده در اتاق زیر شیروانی یک خانه را به ژاپن بازگرداند

خانواده ای در استان ماساچوست آمریکا در حین مرتب کردن وسایل پدر درگذشته شان در اتاق شیر شیروانی به مجموعه ای از 22 اثر باستانی غارت شده از ژاپن برخوردند و ماموران بخش بوستون اف بی آی گفتند که بازگرداندن این آثار به ژاپن پس از تحقیقات طولانی شروع شده است.

به گفته اف بی آی، پدر این خانواده سرباز جنگ جهانی دوم بوده است اما در جنگ اقیانوس آرام خدمت نکرده است.

جفری کلی، هماهنگ کننده جرایم هنری از دفتر میدانی اف بی آی در بوستون گفت: بچه ها این مرد با بعضی از هنرهای آسیایی که به نظر می رسید بسیار ارزشمند بود، برخورد کردند. چند طومار، چند قطعه سفال و نقشه باستانی که آثاری قدیمی و ارزشمندی به نظر می رسیدند. به همین علت، آنها پس از تحقیق به این نتیجه رسیدند که حداقل این طومارها حدود 20 سال پیش وارد پرونده ملی آثار سرقت شده اف بی آی شده اند.

یک نقشه دستی از اوکیناوا که قدمت آن به قرن نوزدهم باز می گردد، یکی از 22 اثر تاریخی که در پی نبرد اوکیناوا غارت شد و در این خانه ای در ماساچوست پیدا شده است.

این آثار بعلاوه شامل شش طومار نقاشی شده از قرن 18 و 19 بود که سه تای آنها یک تکه بود و به نظر می رسد به سه قطعه تقسیم شده است. از دیگر آثار میتوان به قطعات مختلف سفال و سرامیک اشاره نمود.

اف بی آی بعلاوه گفت نامه ای تایپی که در میان آثار باستانی یافت شده به تأیید غارت این اقلام در آخرین روزهای جنگ جهانی دوم یاری کرد.

پس از کشف این آثار، اف بی آی این آثار را به موزه ملی هنر آسیایی موسسه اسمیتسونیان در واشنگتن دی سی منتقل کرد و طومارها برای اولین بار در موزه باز شدند و پرتره هایی از خانواده سلطنتی اوکیناوابا رنگهای قرمز، طلایی و آبی روشن را نشان می دادند.

هماهنگ کننده جرایم هنری اف بی آی در این باره گفت: هویت فرهنگی یک ملت واقعاً در آثار هنری و تاریخ خلاصه می گردد و این چیزی است که یک فرهنگ را می سازد. بنابراین، برای ما به عنوان مباشران آثار و میراث فرهنگی واقعاً مهم است که تمام تلاشمان را بکنیم تا ببینیم اینها به تمدن ها و فرهنگ های کشورهایی که به آن تعلق دارند، باز می گردد.

با توجه به پرونده ملی آثار هنری و تاریخی غارت شده در اف بی آی، هنوز چندین اثر باستانی اوکیناوا از جمله پرتره های مختلف خانواده سلطنتی مفقود است.

منبع: همگردی

به "پلیس 22 اثر باستانی کشف شده در اتاق زیر شیروانی یک خانه را به ژاپن بازگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس 22 اثر باستانی کشف شده در اتاق زیر شیروانی یک خانه را به ژاپن بازگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید