چرا بیگانه های فضایی را دیدار نکرده ایم؟، ایلان ماسک این معمای بزرگ را حل می نماید

به گزارش وبلاگ طفره، زومیت نوشت: ایلان ماسک می گوید شرکت جدیدش در پی ساخت نسخه ای از هوش مصنوعی است که پارادوکس فرمی را حل خواهد نمود.

چرا بیگانه های فضایی را دیدار نکرده ایم؟، ایلان ماسک این معمای بزرگ را حل می نماید

ایلان ماسک معتقد است که خاتمه به لطف هوش مصنوعی یکی از بزرگ ترین معماهای تاریخ بشر حل می گردد: چرا تا به امروز با موجودات بیگانه فضایی ارتباط برقرار ننموده ایم؟

مدیرعامل تسلا، توییتر و اسپیس ایکس می گوید جدیدترین شرکتش یعنی xAI در پی دستیابی به هوش مصنوعی انسان گونه (AGI) است. به گفته ماسک، این نسخه از هوش مصنوعی ماهیت واقعی هستی را درک خواهد نمود و سراغ حل معماهایی درباره ماده تاریک، انرژی تاریک و جاذبه خواهد رفت. این هوش مصنوعی ممکن است حتی پارادوکس فرمی را نیز حل نماید.

پارادوکس فرمی که ایلان ماسک سال ها است علاقه زیادی به آن دارد، سؤالی مهم را مطرح می نماید: چرا ما تا به امروز حیات هوشمند بیگانه را ندیده ایم یا مدارکی از وجود داشتن آن در دست نداریم؟ آن هم در شرایطی که از نظر آماری باید تا به امروز از حیات بیگانه باخبر می شدیم.

بعلاوه این سؤال مطرح می گردد که آیا عدم کشف نشانه های حیات بیگانه بدین معنی است که بیگانگان فضایی وجود خارجی ندارند؟

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، پارادوکس موردبحث به انریکو فرمی نسبت داده می گردد؛ فردی که مغز متفر اولین راکتور هسته ای بود. فرمی برای نیامدن موجودات بیگانه به زمین تئوری های مختلفی مطرح نموده بود؛ ازجمله اینکه سفر فضایی در آن سطح هنوز امکان پذیر نشده است.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "چرا بیگانه های فضایی را دیدار نکرده ایم؟، ایلان ماسک این معمای بزرگ را حل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بیگانه های فضایی را دیدار نکرده ایم؟، ایلان ماسک این معمای بزرگ را حل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید