چشم انداز زیبای آبشار و جنگل رنگو

به گزارش وبلاگ طفره، شهر گرگان یکی از شهرهای قدیمی است که در نزدیکی گنبد کاووس واقع شده است. زیبایی این شهر ستودنی است و می توان در میان این زیبایی ها به آبشار و جنگل رنگو اشاره نمود. آبشار رنگو یکی از زیباترین چشم اندازهای منطقه را دارد و دارای زیبایی خاصی است. این آبشار در جنگل های رنگو واقع شده است که منظره ای فوق العاده در آن ایجاد نموده است. آبشار و جنگل رنگو یکی از بهترین مناظر و جاذبه های شهر گرگان هستند که با طبیعتی زیبا به عنوان یکی از بهترین مناطق این شهر شناخته می شوند.

چشم انداز زیبای آبشار و جنگل رنگو

آبشار رنگو

این آبشار یکی از زیبایی های شهر گرگان می باشد که در واقع در جنوب غربی این شهر است. این آبشار توانسته چشم اندازی فوق العاده در محیط پیرامون خود ایجاد کند و چشم هر بیننده و گردشگر را به خود خیره کند. این آبشار خیره نماینده با آب های خروشان خود یک هوای خنک و مطبوع در محیط ایجاد نموده است و در کنار درختان سر به فلک کشیده یک محیط خنک و دل چسب را شکل داده است. واقعیت این است که آبشار رنگو دارای ارتفاع زیادی نیست اما جذابیت زیادی در دل جنگل ایجاد نموده است.

آب در این بسترهای اصلی و فرعی با شدت جریان دارند و از فاصله بسیار زیاد می توان صدای جریان آب را شنید.

بهترین زمان بازدید از چشم انداز آبشار و جنگل رنگو

آبشار رنگو دارای ارتفاعی برابر با 7 متر می باشد که آب با سرعت زیاد در آن جریان دارد. علاقمندان به طبیعت و آبشارها هر ساله در ایام مختلفی به بازدید از این زیبایی می آیند؛ اما بهتر است بدانید که بهترین زمان برای بازدید از این آبشار فصل بهار می باشد که جریان آب پس از فصل زمستان در آن شدت دارد و درختان چشم انداز زیبایی در اطراف آبشار ایجاد نموده اند. این آبشار در نزدیک امام زاده ابراهیم و گرمابه قدیمی واقع شده است و بازدید نمایندگان پس از گشت و گذار در آبشار و جنگل رنگو می توانند سری به این دو مکان بزنند.

راستا دسترسی به آبشار رنگو

گردشگران و بازدیدنمایندگان آبشار و جنگل رنگو می توانند از میان جنگل های پر درخت و بسیار زیبای این منطقه عبور نمایند. این راستا جنگلی بسیار گمراه نماینده است و کمی چالش انگیز می باشد. گردشگران پس از اینکه چیزی حدود دو کیلومتر از روستای توشن گذشتند، می توانند از میان راستا بوته های تمشک و درختان سر به فلک کشیده عبور نمایند و از رودخانه های پر آب و زلال بگذرند. در راستا رودخانه ای بسیار زیبا وجود دارد که جلوه گر زیبایی های طبیعت است. تمامی راستا آبشار و جنگل رنگو خاطره انگیز است و می تواند برای همواره در ذهن بازدیدنمایندگان باقی بماند. آبشار و جنگل رنگو زیبایی های این منطقه را چند برابر نموده اند.

پارک جنگلی رنگو

این پارک در 15 کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع شده است. از میان کوچه های روستای توشن که عبور کنید می توانید راستا اصلی این جاذبه را بیابید. بیشتر کوچه های توشن به مزرعه و یا جاده ای ختم می شوند که در گذشته قسمتی از جنگل رنگو بوده اند.

در ورودی جنگل رنگو با ویرانه هایی رو به رو می شویم که متعلق به یک گرمابه قدیمی می باشد. این گرمابه سالیان درازی است که متروکه شده و از آن استفاده نمی گردد. از این گرمابه که به جلوتر بروید با یک گورستان قدیمی روبرو می شوید که متعلق به روستاییان می باشد. بعد از عبور از روستای توشن باید از میان بوته های تمشک عبور کنید. گردشگران با دنبال کردن راستا رودخانه به یک دره با ارتفاعی بیش از 50 متر می رسند که در دو سمت آن درختان تنومند با شاخه های بلند وجود دارد. راستا جنگلی رنگو بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است و چشم اندازهای بسیار زیادی دارد.

آبشار رنگو در داخل جنگل

گردشگران بعد از پیاده روی 5 ساعته خود که در امتداد رودخانه انجام داده اند با یک چشم انداز زیبا و فوق العاده رو به رو می شوند. صدای غرش آب و امواج خروشان آن از فاصله زیاد شنیده می گردد. آبشار رنگو چهره زیبای خود را به تمامی گردشگران نشان می دهد و خستگی راستا را از تن آنها خارج می نماید. آبشار و جنگل رنگو یکی از بهترین زیبایی های گرگان هستند که یک چشم انداز زیبا و فوق العاده در منطقه ایجاد نموده اند.

این دو جاذبه در استان گرگان همه ساله پذیرای گردشگران و توریستان زیادی از سراسر کشور می باشد. کمتر کسی است که به این شهر برود و از زیبایی ها آبشار و جنگل رنگو دیدن نکند.

منبع: دلتابان

به "چشم انداز زیبای آبشار و جنگل رنگو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انداز زیبای آبشار و جنگل رنگو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید