چطور تخفیف های بیمه ثالث را انتقال دهیم؟

به گزارش وبلاگ طفره، یکی از بزرگ ترین دغدغه های افراد هنگام تمدید بیمه نامه، موضوع انتقال تخفیف ها است. از زمانی که تخفیف های بیمه براساس شماره پلاک ثبت و تعیین شد، موضوع انتقال این تخفیف ها در صورت فروش یا تعویض خودرو مبحث مهمی محسوب می گردد.

چطور تخفیف های بیمه ثالث را انتقال دهیم؟

در بحث انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث همیشه سوالات و ابهاماتی وجود دارد که باعث شده برای متقاضیان، این موضوع پیچیده به نظر برسد.

انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث

انتقال تخفیف بیمه ثالث مخصوصا برای کسانی که با رانندگی خوب و محتاطانه تا جای ممکن قوانین هدایت و رانندگی را رعایت نموده اند مهم است. این اهمیت بعلاوه، برای افرادی که هنگام تصادف و در شرایطی که مقصر بوده اند هزینه خسارت را شخصا بر عهده گرفته اند؛ موقع فروش خودرو پر رنگ تر می گردد.

شرایط انتقال تخفیف های بیمه شخص ثالث چیست؟

بر اساس آیین نامه های سال 1401 تخفیف های بیمه نامه شخص ثالث فقط در صورت داشتن یکی از شرایط زیر امکان پذیر است.

  • انتقال به خودروی تازه مالک فعلی خودرو (که نمی تواند صفر کیلومتر باشد.)
  • انتقال به خودروی افراد درجه یک خانواده مالک فعلی اعم از همسر، پدر، مادر و بچه ها
  • انتقال از خودروی فرسوده به خودروی تازه مالک (که باید حتما کارنموده باشد.)
  • انتقال از خودروی متعلق به یک شرکت حقوقی به خودروی دیگر از اموال همان شرکت با همان کاربری (مثلا سواری به سواری، وانت به وانت و …)

اگر یکی از شرایط گفته شده شامل حال خودرو شما می گردد، می توانید با روش های مختلفی تخفیف های بیمه نامه خود را منتقل کنید. از بین راه های موجود تمدید آنلاین بیمه نامه شخص ثالث و انتقال تخفیف ها به صورت آنلاین کم دردسرترین راه موجود است.

روش های آنلاین انتقال تخفیف بیمه نامه

برای انتقال تخفیف های بیمه نامه به صورت آنلاین، کافیست وارد یکی از سایت های خدمات آنلاین بیمه شوید، برای مثال در سایت بیمه بازار به یاری امکان استعلام آنلاین به وسیله پلاک خودرو شما می توانید بدون احتیاج به پیچیدگی خاصی تمام سوابق و تخفیف های شماره پلاک خودرو خود را منتقل کنید.

به طور کلی انتقال تخفیف ها شرایط و ضوابط متفاوتی دارد اما در سایت بیمه بازار بسیاری از این پیچیدگی ها حل شده و به علت تاییدیه های بیمه مرکزی این سایت قادر است در لحظه تنها با شماره پلاک خودرو و کد ملی مالک از سامانه سنهاب استعلام گرفته و در صورت داشتن تخفیف از سال های قبل، این تخفیف را به خودرو تازه منتقل کند.

در صورتی که برای انتقال تخفیف ها احتیاج به الحاقیه یا مدارک دیگری باشد، تیم پشتیبانی حرفه ای و تخصصی بیمه بازار به شما یاری خواهند کرد تا حد امکان بدون پیچیدگی و مراجعه حضوری بتوانید کلیه امور انتقال تخفیف ها را با موفقیت انجام دهید.

بعلاوه با خرید بیمه بدنه از بیمه بازار می توانید امنیت خودرو خود را افزایش دهید.

منبع: فرارو

به "چطور تخفیف های بیمه ثالث را انتقال دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور تخفیف های بیمه ثالث را انتقال دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید