کمیل قاسمی: هدفم حضور در المپیک 2020 است، دریافت 3 مدال کشتی در المپیک کار بسیار سختی است

به گزارش وبلاگ طفره، کمیل قاسمی، دارنده دو مدال نقره و برنز سنگین وزن کشتی آزاد المپیک گفت: از همان ابتدا هدفم این بود که بتوانم در المپیک 2020 توکیو روی تشک بروم، حالا اگر قسمت شد در مسابقات جهانی هم کشتی می گیرم.

کمیل قاسمی: هدفم حضور در المپیک 2020 است، دریافت 3 مدال کشتی در المپیک کار بسیار سختی است

کمیل قاسمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ طفره در مورد بازگشتش به مسابقه بعد از مدت ها دوری، در جام دیمیتری کرکین روسیه گفت: بعد از دو سال دوری از تشک، حضور در این جام برایم خوب بود و تقریبا به آن چیزی که می خواستم رسیدم. به هرشکل آسیب دیدگی و مسائل دیگر دست به دست هم داده بودند که بعد از المپیک ریو نتوانم روی تشک بروم، خوب بود که در این جام نتیجه لازم را کسب کردم.

قهرمان آسیا در سال 2014 گفت: کشتی دریافت در روسیه با آن همه مدعی واقعا سخت است، این را همه می دانند. جام دیمیتری کرکین هم از نظر کیفی بالا بود و چندین قهرمان دنیا و المپیک در آن حضور داشتند و شکست چند کشتی گیر عنوان دار دنیا نشان می دهد که چقدر سطح رقابت ها بالا بود. همه آمده بودند پیش از دنیای بوداپست خودشان را محک بزنند، در وزن من هم یکی دو کشتی گیر عنوان دار حضور داشتند. در کشتی ماقبل فینال آرنج دستم آسیب دید، اما چون می خواستم کار را تمام کنم، در فینال هم با دست آسیب دیده حاضر شدم و در سنگین وزن به قهرمانی رسیدم. حالا بعد از چند روز استراحت مجددا کارم را آغاز خواهم کرد.

دارنده مدال نقره دنیای 2014 تاشکند هدف اصلی اش را حضور در المپیک بیان کرد و ادامه داد: از همان ابتدا هدفم این بود که بتوانم بار دیگر در المپیک 2020 توکیو روی تشک بروم. می خواستم در سومین المپیک زندگی ام هم کشتی بگیرم. به هر حال کسی که چنین هدفی دارد نمی تواند صرفا در سال المپیک بیاید و کشتی بگیرد و باید حتما از همین زمان استارت دوباره را می زدم. در این بین دو مسابقه دنیای واقع شده است، اگر قسمت شد دنیای هم بگیرم، طبیعتا خیلی بهتر است، اما اگر هم نشد برنامه من همان حضور در المپیک است.

وی تاکید نمود: برنامه من بلندمدت است، اگر هم نتوانستم در دنیای کشتی بگیرم، کارم را به همین شکل ادامه می دهم.

قاسمی در پاسخ به این سوال که قصد دارد به رکورد دنیا پهلوان تختی (کسب سه مدال المپیک) برسد، گفت: همین که فقط یک نفر از کشتی توانسته سه مدال در المپیک بگیرد، نشان دهنده سختی کار هست. اینکه بتوانی در چند المپیک شرکت کنی و مدال بگیری واقعا احتیاج به کوشش زیادی دارد که من آمده ام دوباره در این مسیر گام بردارم. هدفم المپیک است اما امکان دارد در این مسیر هر اتفاقی پیش بیاید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کمیل قاسمی: هدفم حضور در المپیک 2020 است، دریافت 3 مدال کشتی در المپیک کار بسیار سختی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیل قاسمی: هدفم حضور در المپیک 2020 است، دریافت 3 مدال کشتی در المپیک کار بسیار سختی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید