8 اشتباهی که همسرتان را بداخلاق می نماید

به گزارش وبلاگ طفره، هیچ همسری یک باره بد نمی گردد، بلکه در بعضی موارد این رفتار های اشتباه زن یا شوهر است که باعث بداخلاقی همسرش می گردد و زندگی را به کام هر دو تلخ می نماید.

8 اشتباهی که همسرتان را بداخلاق می نماید

در ادامه به یک سری از این رفتار های اشتباه اشاره خواهیم کرد.

خودتان را فدا می کنید

این رفتار اشتباه در زنان بیشتر رخ می دهد. فردی که خودش، خواسته ها و انتظارات خود را کاملا نادیده می گیرد و فقط فدای خواسته ها و رضایت همسر می گردد، دچار اشتباه شده است. این رفتار تا مدتی جواب می دهد و بعد از آن همسر، پرتوقع خواهد شد و از نظر او شریک زندگی هیچ حق شخصی ندارد و خود فرد هم فدای انبوهی از خشم ها و حرف های ناگفته می گردد که دیگر به یک انبار باروت تبدیل شده است! بنابراین از قلم نیاندازید که زوج ها باید در بیشتر مواقع با هم همکاری نمایند. قرار نیست همواره تمام بار و حل و فصل مسائل زندگی روی دوش یکی از زوج ها باشد.

انتظارات خود را بیان نمی کنید

یک سم مهلک درخصوص زوج ها، صحبت نکردن درباره خواسته های خودشان است. در ابتدای ازدواج استفاده از عبارت هایی همانند عزیزم هر چی تو بخوای، گلم هر چی نظر تو هست، موافقم و ... رایج است، اما باید حرف بزنید و نظر و انتظارات خودتان از زندگی و توقعات تان را از همسرتان بگویید و با هم به یک توافق برسید. حتی اگر فکر می کنید انتظار مسخره ای دارید هم انتظارتان را بیان کنید تا حداقل همسرتان بتواند شما را قانع کند. صحبت نکردن و بیان نکردن انتظارات هرگز راه حلی مناسب نبوده است. بعضی زوج ها به ظاهر به علم غیب اعتقاد دارند؛ چرا که به شدت معتقدند همسرم خودش باید بفهمد الان من چه می خواهم و ... که اشتباه است.

همسرتان را نمی شناسید

به رفتار های همسرتان فکر و او را تحلیل کنید. سعی کنید شخصیت همسرتان را بشناسید. به طور مثال، اگر در قالب شوخی انتقاد می نماید، اگر عادت دارد موقع ناراحتی در اتاق بماند یا موقع شستن ظرف ها آن ها را محکم به هم بزند و ...، او را بشناسید و اگر لازم شد در شرایط مقتضی با او تبادل نظر کنید. می توانید از کتاب های معتبر موجود در بازار یاری بگیرید و سبک های ارتباطی مردان و زنان و تفاوت های آن ها را بیشتر بشناسید.

ابراز علاقه را فقط برای اوایل ازدواج ضروری می دانید

بعضی زوج ها ابراز علاقه و در آغوش کشیدن یکدیگر را فقط خاص اوایل ازدواج می دانند و با گذشت سال ها و وجود بچه دیگر زمانی را برای ابراز علاقه نمی گذارند. ابراز محبت همواره در رابطه زوج ها ضروری است، همان طور که خودرو برای حرکت کردن به بنزین احتیاج دارد.

طعنه می زنید

بعضی عادت دارند هنگام دعوا و عصبانیت، حرف ها و طعنه هایی به زبان بیاورند که هرگز از فکر طرف مقابل پاک نمی گردد. سعی کنید موقع عصبانیت دست روی ضعف های همسرتان نگذارید. پای خانواده اش را وسط نکشید و اهانت نکنید. اگر نمی توانید به خودتان مسلط باشید، موقع خشم محل را ترک کنید.

منصف نیستید

همسر شما نزدیک ترین فرد به شماست. شادی او، شادی شما و مشکل او، مشکل شماست. دنبال سهم بیشتر گرفتن از زندگی نباشید. انصاف داشته باشید و همواره ضعف ها و عیب های او را نبینید. برای درست کردن رابطه، دست به کار شوید و از کار های مثبت او تعریف کنید و قدردان باشید. سپاس گزار بودن فرد را تشویق می نماید و احتمال انجام رفتار های مثبت بیشتر می گردد.

صادق نیستید

دروغ به هر شکل و با هر توجیهی که باشد، کاری اشتباه است و اگر همسر شما یک بار از شما دروغی بشنود، ممکن است برای همواره اعتماد خود را از دست بدهد. ممکن است پیش خود فکر کنید همسرم با این کار مخالف است، پس دروغ گفتن بهتر است! با او درباره این موضوع صحبت کنید، دلایل او را بشنوید، شما هم دلایل خود را بگویید تا نتیجه بهتری بگیرید.

زیادی حساب وکتاب می کنید

معین کردن مسئولیت امور، کار خوبی است، اما این که دایم چرتکه دست بگیرید و بگویید امروز من آن قدر کار نموده ام و تو کمتر و محاسباتی از این قبیل به شدت به روابط آسیب می زند. شما هم اتاقی دانشگاهی یکدیگر نیستید، بلکه همسر هم هستید. گاهی ضروری است شما وظایف همسرتان را تقبل کنید، گاهی ضروری است که او این کار را بکند تا همدلی بیشتری بین شما به وجود بیاید.

منبع: خراسان

منبع: فرارو

به "8 اشتباهی که همسرتان را بداخلاق می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 اشتباهی که همسرتان را بداخلاق می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید