شروع آموزش تمامی دانشجویان از اوایل آبان، با تلفیق مجدد آموزش عالی و آموزش پزشکی مخالفم

به گزارش وبلاگ طفره، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام اینکه دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه به زودی آموزش خود را شروع خواهندکرد، گفت: آموزش تمامی دانشجویان از اوایل آبان ماه، با رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت حضوری و مجازی شروع می گردد.

شروع آموزش تمامی دانشجویان از اوایل آبان، با تلفیق مجدد آموزش عالی و آموزش پزشکی مخالفم

دکتر حسین قناعتی در گفت و گو با وبلاگ طفره، ضمن بیان این مطلب به آخرین شرایط واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران و زمان شروع آموزش حضوری اشاره و اظهار کرد: دانشجویان تازهالورود دانشگاه علوم پزشکی تهران حدود دو هفته آینده کلاس های درس خود را شروع خواهند کرد و آموزش تمامی دانشجویان از اوایل آبان، با رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد.

وی در ادامه با بیان اینکه بالای 80 درصد دانشجویان علوم پزشکی تهران واکسینه شده اند، گفت: بسیاری از رشته های علوم پزشکی عمدتا مهارتی هستند و نمی توان مهارت را به صورت مجازی آموزش داد. به عنوان مثال یکسری از رشته های علوم پزشکی نظیر آناتومی را نمی توان به صورت مجازی تشریح کرد؛ بعلاوه کلاس هایی مانند فیویولوژی، پاتولوژی و تماشا روش های جراحی و غیره نیازمند حضور دانشجویان در کلاس ها است.

دکتر قناعتی خاطر نشان کرد: متاسفانه به علت شیوع کرونا ویروس و مجازی شدن آموزش دانشجویان، آموزش پزشکی در همه جای جهان لطمه دیده است و کشورهایی که زودتر به آموزش حضوری برگشتند صدمات کمتری را شاهد بودند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران توضیح داد: باید هرچه زودتر دانشگاههای ما به آموزش حضوری برگردند و معلم و شاگرد رو در روی هم فعالیتهای آموزشی را پیش ببرند.از سوی دیگر کوشش میکنیم روشهای هوشمندانه را ایجاد کنیم که صدمات ناشی از کرونا در آموزش های مجازی به حداقل برسد.

وی در مورد احتمال تلفیق مجدد آموزش پزشکی و آموزش عالی هم گفت: در رشته های پزشکی آموزش، پژوهش و درمان با هم تلفیق شده اند و این رشته ها در واقع جامعه محور هستند و نیازمند فضای متفاوت، از سوی دیگر ما دنبال ایجاد سازمان های تازه نیستیم متاسفانه عادت بدی که بین ما وجود دارد این است که مدام میخواهیم چیزها را از نو اختراع کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در خاتمه تاکید نمود: من به عنوان یک کارشناس مخالف بازگشت مجدد آموزش پزشکی به زیر مجموعه آموزش عالی هستم و به نظر من تفکیک آموزش پزشکی از آموزش دانشگاه های دیگر پیروز بوده است .

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شروع آموزش تمامی دانشجویان از اوایل آبان، با تلفیق مجدد آموزش عالی و آموزش پزشکی مخالفم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع آموزش تمامی دانشجویان از اوایل آبان، با تلفیق مجدد آموزش عالی و آموزش پزشکی مخالفم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید