ائتلاف بین&zwnjالمللی علیه آمازون

به گزارش وبلاگ طفره، ائتلافی بین المللی از فعالان گرمایش زمین و کارکنان انبارهای کالای آمازون قصد دارند یک اعتراض آنلاین بر علیه شرکت مذکور برپا کنند.

ائتلاف بین&zwnjالمللی علیه آمازون

اعتراض یادشده با عنوان آمازون را مجبور به پرداخت کنید برگزار می شود. معترضان از مدیران آمازون خواسته اند تا شرایط کاری بهتری برای کارکنان خود فراهم کنند و میزان انتشار گازهای گلخانه ای و به خصوص دی اکسید کربن را کاهش دهند تا از گرمایش روزافزون زمین، بالا آمدن آب دریاها و اقیانوس ها و تخریب محیط زیست جلوگیری شود.

این اعتراض ها در شرایطی رخ می دهد که کسب و کار شرکت آمازون به علت شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی مردم دنیا رونق گرفته و این شرکت استخدام های جدیدی را آغاز کرده و قصد دارد نیروی کار خود را در سراسر دنیا افزایش دهد.

در وب سایت حامیان این اعتراض آنلاین تصریح شده شرکت آمازون در جریان شیوع ویروس کرونا به یک شرکت چند تریلیون دلاری مبدل شده و جف بزوس مدیر عامل آن به اولین فردی در طول تاریخ مبدل شده که میزان ثروت شخصی وی از 200 میلیارد دلار فراتر می رود. اما کارگران آمازون باید جان خود را در این شرکت به خطر بیندازند و اگر خواستار دریافت حقوق منصفانه شوند با تهدید و ارعاب روبرو می شوند.

معترضان خواستار افزایش دستمزد، پرداخت حقوق و مزایا در دوره بیماری و دریافت مجوز ایجاد اتحادیه کارگری هستند.

آنها همچنین از آمازون خواسته اند تا مانند بسیاری از شرکت های فناوری دیگر میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود را تا سال 2030 به صفر برساند، از همکاری با آن دسته از نیروهای پلیس و مقامات اداره مهاجرت که از نژادپرستی حمایت می کنند، خودداری کند و در همه کشورهایی که در آنها فعالیت اقتصادی دارد به طور کامل اقتصادیات بپردازد.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "ائتلاف بین&zwnjالمللی علیه آمازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف بین&zwnjالمللی علیه آمازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید