اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و ترکیه

به گزارش وبلاگ طفره، قرارداد بین دولتی بین ازبکستان و ترکیه در خصوص استرداد مجرمین در تاریخ 30 آوریل سال 2018 میلادی از امروز اجرایی شد.

اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و ترکیه

به گزارش خبرنگار وبلاگ طفره در تاشکند، قرارداد بین دولتی بین ازبکستان و ترکیه در خصوص استرداد مجرمین در تاریخ 30 آوریل سال 2018 میلادی از امروز اجرایی شد.

این قرارداد گسترش همکاری های متقابل در زمینه کیفری، حقوقی و تامین همکاری های موثر دو کشور در مبارزه با جرایم را در نظر دارد.

قرارداد استرداد مجرمین ترتیب و شرایط استرداد، دلایل خودداری از استرداد، شکل و مضمون درخواست و همچنین اسناد مورد احتیاج برای ارسال به طرف درخواست کننده را در نظر دارد.

بر اساس این قرارداد، طرفین متعهد می باشند به طرف درخواست کننده افراد تحت پیگرد را تحویل دهند.

هم اکنون ترکیه یکی از بزرگ ترین همکاران بازرگانی خارجی ازبکستان می باشد. مبادلات بازرگانی این 2 کشور در سال 2018 میلادی با 39.9 درصد افزایش در حدود 2 میلیارد و 170 میلیون دلار بود.

فقط در سال 2017 میلادی در ازبکستان بیش از 20 شرکت مشترک با سرمایه سرمایه گذاران ترکیه ایجاد شده است.

امروز در ازبکستان با حضور شرکت ها و بانک های ترکیه طرح های بزرگی از جمله فراوری فناوری های پیشرفته، مدرنیزه کردن زیربناهای انرژی، حمل و نقلی و مخابراتی، نظامی و گردشگری اجرا می گردد.

ترکیه استقلال این کشور را در تاریخ 16 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخت و در تاریخ 4 مارس سال 1992 میلادی روابط دیپلماتیک برقرار نموده است.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای قرارداد استرداد مجرمین بین ازبکستان و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید