اجرا شدن طرح تسهیل سفرهای اعتباری در سه شهر گردشگری کشور

به گزارش وبلاگ طفره، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، اجرا شدن طرح تسهیل سفرهای اعتباری در سه شهر گردشگری کشور صورت می پذیرد.

اجرا شدن طرح تسهیل سفرهای اعتباری در سه شهر گردشگری کشور

مصطفی فاطمی، مدیر کل گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی از طرح تسهیل سفرهای اعتباری خبر داد و گفت: این طرح در استان یزد به صورت پایلوت اجرا شد و فاز اول آن نیز در شهرهای شیراز، کرمان مشهد در حال اجراست.

وی با بیان اینکه این تسهیلات مبلغ مشخصی ندارد و به هر میزانی است که هزینه سفر انجام شود، گفت: در این طرح قراردادهایی با دستگاه های دولتی بسته می شود و کارکنان می توانند در قالب یک پلتفرمی که از طریق شرکتهای گردشگری خدمات می دهد، هتل یا اجزای سفرشان را خریداری کنند و با ارائه گواهی کسر از حقوق به صورت اعتباری از حسابشان کسر شود.

فاطمی افزود: تأسیسات گردشگری در این پلتفرم به صورت اعتباری بدون نیاز به وام قرار می گیرند. در واقع همان پلتفرم وام می دهد. امیدواریم این طرح به شهرهای دیگر و غیر از فصل تابستان تسری پیدا کند.

وی ادامه داد: حمل و نقل تأثیر زیادی در سفر دارد و کمبود صندلی در مسیرها موازنه سفر را بهم می زند ما پیشنهادهایی را به دولت ارائه کردیم که در قالب آن فعالان گردشگری می توانند واردات حمل و نقل ریلی از جمله واگن های خودکش را داشته باشند که هم لوکوموتیو و هم واگن دارد. سرمایه گذاران آماده خرید آن هستند این نوع واگن های خودکش در ایران تولید نمی شود ما در پی مجوز هستیم تا زیرساختهای حمل و نقل را با کمک راه آهن حل کنیم.

فاطمی همچنین درباره مذاکرات دیگری که در ستاد هماهنگی خدمات سفرهای تابستانی اجرا شده گفت: طرح مدیریت و تنظیم بازار همه ساله از طریق سازمان تعزیرات انجام می شود در این راستا اداره کل نظارت بر خدمات گردشگری نیز بحث نظارت بر نرخ ها را دارد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مواد مطرح شده، طرح تسهیل سفر با خودروهای خانواده محور است. یکی از مسائل استفاده از این خودروها محدودیت در تردد آنهاست. این خودروها می بایست برای دریافت مجوز تردد از کارخانه های سازنده تاییدیه می گرفتند. همچنین نمی توانستند بیمه شوند. تسهیل تردد خودروهای خارجی نیز از موارد مطرح شده دیگر است. دستورالعمل اجرایی حل این مسائل ابلاغ شده و جلساتی را با نیروی انتظامی در این باره داشته ایم.

منبع: همگردی

به "اجرا شدن طرح تسهیل سفرهای اعتباری در سه شهر گردشگری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرا شدن طرح تسهیل سفرهای اعتباری در سه شهر گردشگری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید