احتمال وقوع کولاک در ارتفاعات بعضی استان ها، هشدار هواشناسی به کوهنوردان

به گزارش وبلاگ طفره، صادق ضیاییان با توجه به ورود سامانه بارشی تازه به کشور، درباره شرایط جوی کشور و مخاطراتی که این بارندگی ها می تواند به همراه داشته باشد، اظهار کرد: بر اثر ورود سامانه بارشی به کشور امروز(9 آذر) در استان های ایلام، لرستان، شمال خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و استان گیلان شاهد بارندگی خواهیم بود.

احتمال وقوع کولاک در ارتفاعات بعضی استان ها، هشدار هواشناسی به کوهنوردان

وی اضافه نمود: طی روز پنجشنبه (10 آذر) بارندگی در استان های کردستان، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی،اردبیل، زنجان، گیلان، قزوین، البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و تهران پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: روز آدینه (11 آذر) بارش تنها برای سواحل و استان های ساحلی دریای خزر به ویژه استان گیلان پیش بینی می گردد.

وی تاکید نمود: با توجه به کاهش دمایی که در این روزها رخ خواهد داد، بارش ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود بنابراین مسیرهای روستایی به ویژه منطقه ها سردسیر و گردنه های برف گیر دچار مشکل تردد می شوند و به کوهنوردان نیز توصیه می کنیم که در این شرایط به ارتفاعات صعود ننمایند.

بارش برف و وزش باد شدید در ارتفاعات بالادست تهران

مازیار غلامی - مدیرکل هواشناسی استان تهران - ، با توجه به ورود سامانه بارشی تازه به کشور و تاثیرگذاری آن بر شرایط جوی تهران اظهار کرد: طی امروز(9 آذر) شرایط جوی استان تهران نیمه ابری، به تدریج افزایش ابر و حتی ابری و هنگام عصر و شب در نواحی کوهستانی هوای مه آلود پیش بینی می گردد بعلاوه بارش تدریجی برف و باران در ارتفاعات و وزش باد دور از انتظار نیست. بارش ها در ارتفاعات بالادست به صورت برف و در ارتفاعات پایین دست به صورت باران پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه(10 آذر) شرایط جوی ابری و مه آلود همراه با بارش باران و برف در ارتفاعات پایین دست و بالادست و وزش باد شدید و بعلاوه کاهش دمای محسوس پیش بینی می گردد.

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران اضافه نمود: صبح روز آدینه (11 آذر) شرایط جوی نیمه ابری تا ابری، مه آلود و همراه با بارش های پراکنده پیش بینی می گردد.

غلامی در سرانجام توضیح داد: با توجه به بارش برف و باران و وزش باد شدید در ارتفاعات بالادست و احتمال وقوع کولاک و کاهش دما ، کوهنوردان حتما تجهیزات کامل همراه داشته باشند و با احتیاط و با توجه به نکات ایمنی به قله ها صعود نمایند.

منبع: گردشبان

به "احتمال وقوع کولاک در ارتفاعات بعضی استان ها، هشدار هواشناسی به کوهنوردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وقوع کولاک در ارتفاعات بعضی استان ها، هشدار هواشناسی به کوهنوردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید