باد و باران در راه بعضی منطقه ها کشور

به گزارش وبلاگ طفره، خبرنگاران : طی پنج روز آینده در برخی منطقه ها شمال شرق، شرق به ویژه منطقه زابل، بخش هایی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود و روز آدینه و شنبه (13 و 14 مرداد) دریای خزر و پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج می باشد.

باد و باران در راه بعضی منطقه ها کشور

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد و بارش باران در استان های غربی و سواحل دریای خزر اطلاع داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درمورد شرایط هوای کشور با بیان اینکه بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری امروز در بیشتر منطقه ها کشور جو پایدار و آسمان صاف است، گفت: البته در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد و آدینه (13 مرداد) در شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهد بود.

وی ادامه داد: شنبه (14 مرداد) در ارتفاعات شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و ارتفاعات مازندران، گلستان و خراسان شمالی و یکشنبه (15 مرداد) دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بویژه در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می گردد و دوشنبه (16 مرداد) در برخی نقاط شمال غرب و استان های واقع در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: شایان ذکر است در سه روز آینده برخی نقاط هرمزگان، جنوب استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس نیز در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رشد ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در منطقه ها مستعد گردوخاک پیش بینی می گردد.

وی تاکید نمود: طی پنج روز آینده در برخی نقاط شمال شرق، شرق به ویژه منطقه زابل، بخش هایی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود و روز آدینه و شنبه (13 و 14 مرداد) دریای خزر و پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج می باشد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران امروز پنجشنبه (12 مرداد) صاف و در بعد از ظهر افزایش باد با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای 28 و حدبیشتر دمای 39 درجه سانتیگراد و روز آدینه (13 مرداد) آسمان صاف تا قسمتی و به تدریج وزش باد در بعد از ظهر با حداقل دمای 28 و حدبیشتر دمای 39 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "باد و باران در راه بعضی منطقه ها کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باد و باران در راه بعضی منطقه ها کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید