احیای تدریجی صنعت گردشگری چین در پی کنترل شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ طفره، با توجه به کنترل قابل توجه شیوع ویروس کرونا بعضی شهرهای چین در حال برنامه ریزی برای احیای بازار گردشگری خود هستند.

احیای تدریجی صنعت گردشگری چین در پی کنترل شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طفره به نقل از رادیو بین المللی چین، با کنترل شیوع بیماری کرونا در چین، صنعت گردشگری کشور نیز تدریجا کار خود را از سر می گیرد.

در شهر شانگهای، علاوه بر مسیرهای بین استانی و بین المللی، دیگر فعالیتهای گردشگری کاملا احیا شده است. شهروندان می توانند در مسیرهای شهری به گردشگری بپردازند.

با کاهش خطر شیوع ویروس کرونا در چین، بعضی استان های کشور مانند جه جیانگ، جیانگ سو، سی چوان و جیانگ شی نیز در حال بازگشایی مناطق گردشگری خود هستند اما تدابیری برای محدود کردن ترافیک گردشگران در چنین مکان هایی را نیز اتخاذ نموده اند و فعلا فقط مسیرهای کوتاه و تورهای خانوادگی مجاز هستند. فروش بلیط وسائل نقلیه و بلیط ورودی جاذبه های گردشگری نشان می دهد شهروندان به گردشگری تمایل روزافزونی پیدا می نمایند.

تحلیلگران معتقدند با احیای فعالیتهای مشاغلی مانند حمل و نقل، رستوران و خرده فروشی، بازار گردشگری کشور مجددا رونق می یابد. در واقع بعضی شهرهای چین در حال برنامه ریزی برای احیای بازار گردشگری خود هستند.

29 شهر چین از جمله شهر هو جو در استان جه جیانگ و شهر شن یانگ مشترکا یک صندوق یک میلیارد یوانی (140 میلیون دلاری) به منظور توسعه بازار گردشگری پس از شیوع کرونا ایجاد کردند. با وجود این صندوق، صرفا در شهر هو جو از یکم مارس تا 31 مه 560 هزار بن به ارزش 198 میلیون یوان (28 میلیون دلار) برای کسب تخفیف در پرداخت هزینه برای بلیط ورودی مناطق دیدنی، هتل ها، رستوران ها و فروشگاه در میان شهروندان توزیع شده است.

در پی پیشرفت فناوری های اینترنتی، فعالیتهای گردشگری در چین به روش ابری نیز انجام می گردد.

این فصل از سال مصادف با باز شدن شکوفه های گیلاس است. شبکه خبری سی سی تی وی با همکاری بیش از ده شبکه دیگر و دانشگاه ووهان، خدمات تماشای ابری شکوفه های گیلاس را به بینندگان خود ارائه می دهد. با دسترسی به این خدمات، مشترکان سراسر دنیا می توانند بدون خروج از خانه خود، منظره پرشکوه شکوفه های بهاری گیلاس را تماشا نمایند.

با پیشرفت 5 جی، این نوع از گردشگری ابری به روش پخش زنده نیز قابل اجراست. اخیرا با این روش، مشترکان دنیا گنبد طلایی رنگ کاخ بودالای تبت را تماشا کردند. باید دانست حتی به روش حضوری، تماشای گنبد طلایی کاخ بودالا میسر نیست.

هشت موزه چین از جمله موزه ملی نیز اخیرا به پخش زنده پرداختند که تعداد بازدیدها از ده ها میلیون فراتر رفته است رقمی معادل تعداد بازدیدنمایندگان حضوری این موزه در طول سال.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "احیای تدریجی صنعت گردشگری چین در پی کنترل شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای تدریجی صنعت گردشگری چین در پی کنترل شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید