امن ترین مکان برای در امان ماندن از کرونا

به گزارش وبلاگ طفره، یکی از محققان دانشگاه کلرادو بولدر معتقد است که با توجه به شرایط پیچیده ای که ناسا برای محافظت از ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهد، امن ترین نقطه برای در امان ماندن از کروناویروس این آزمایشگاه فضایی است.

امن ترین مکان برای در امان ماندن از کرونا

به گزارش وبلاگ طفره، ایسنا به نقل از دیلی میل نوشت: در حال حاضر، حداقل 164 کشور در سراسر دنیا درگیر کرونا ویروس شده اند.

در این راستا، ناسا در حال ارزیابی روش هایی است که اطمینان حاصل کند فضانوردان جدید هیچ بیماری ای را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل ننمایند.

بیماری های ویروسی مانند آنفلوآنزا یا کووید-19 به راحتی می توانند در فضا و در شرایط بی وزنی انتقال پیدا نمایند.

به این ترتیب ناسا میخواهد فضانوردان جدید ایستگاه فضایی بین المللی را پیش از پرتاب، به مدت دو هفته قرنطینه کند.

برندی دین(Brandi Dean) از دفتر روابط عمومی ناسا اظهار کرد: این اقدام تثبیت سلامتی نام دارد و برای فضانوردان، از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا هر روزی که فضانوردان در شرایط بدون گرانش زندگی می نمایند، سیستم ایمنی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

قرار است در ابتدا از آن ها آزمایش کرونا ویروس گرفته گردد و اگر نتیجه آزمایش این فضانوردان منفی شد، از آن ها خواسته می گردد که ارتباط خود با دیگران را محدود نمایند و سپس به مدت دو هفته در قرنطینه قرار گیرند.

لوئیس زی(Luis Zea) محقق فناوری های فضایی بیوسرو(BioServe) در دانشگاه کلرادو بولدر(Colorado Boulder) اظهار کرد: می توان گفت علی رغم شیوع کرونا ویروس، ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) یکی از امن ترین مکان ها در برابر این ویروس است.

وی ادامه داد: کرونا ویروس، فقط برای مدتی روی سطوح زنده می ماند و از سوی دیگر فرد بیمار نیز طی مدت زمان قرنطینه قبل از سفر به فضا نیز شناسایی می گردد.

تمامی فضانوردانی که به ایستگاه فضایی بین المللی سفر می نمایند، قرنطینه شده و تحت آموزش هاش پزشکی قرار می گیرند و هنگام حضور در فضا مداوما با تیم پزشکان در زمین در ارتباط هستند.

لوئیس زی اضافه نمود: تجهیزاتی هم که با فضانوردان جدید به ایستگاه فضایی ارسال خواهند شد، کاملا تمیز و بسته به نوع آن ها، استریلیزه می شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "امن ترین مکان برای در امان ماندن از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امن ترین مکان برای در امان ماندن از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید