انجام این کارها در دکور منزل فاجعه است!

به گزارش وبلاگ طفره، در حقیقت چیدمان صحیح و مناسب خانه راحت تر از آن است که فکرش را می کنید به این شرط که بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون خانه را بدانیم.

انجام این کارها در دکور منزل فاجعه است!

شاید این روزها می خواهید تنها با جابه جایی یا کم و زیاد کردن اجزای کوچک، دکوراسیون خانه خود تغییر دهید. برای این منظور قوانین و اصولی وجود دارد که اگر آن ها را در نظر نگیرید، در نهایت به طرح مطلوبی نخواهید رسید. در این مطلب از وبلاگ طفره به بیان نبایدها در دکوراسیون منزل می پردازیم.

نبایدها در دکوراسیون منزل

هر وقت صحبت از طراحی مناسب و ایده آل خانه می شود لیستی بلند بالا از ایده ها و نکته ها، برای چیدمان مطلوب، پیش روی ماست. اما باید توجه داشت به همان نسبت هم، فهرستی از خطاها و نبایدهای طراحی وجود دارد که باید از آن ها اجتناب کرد.

تابلوهای چسبیده به سقف از نبایدها در دکوراسیون منزل

بهتر است تابلوها و مجموعه های هنری را طوری روی دیوار نصب کنید که در راستای چشم قرار بگیرد. البته اغلب توجه به قد همه افراد خانواده برای پیدا کردن جای مناسب سخت است، پس بهتر است حد میانگین و مطلوبی را در نظر بگیرید.

نورپردازی عمومی

خانه های امروزی عموما لامپ های توکار و نورپردازی مخفی دارد. اما اگر می خواهید حال و هوای متفاوتی در خانه ایجاد کنید روی گزینه های مختلف برای نورپردازی خانه سرمایه گذاری کنید. به عنوان مثال می توانید یک چراغ آویز را برای نقطه مرکزی خانه در نظر بگیرید و کف اتاق یک لامپ کار بگذارید یا از یک چراغ مطالعه در کنار مبل راحتی استفاده کنید.

تقارن بیش از حد

در طراحی و دکوراسیون تنها به یکسری دستورالعمل های کلیشه ای محدود نباشید، درواقع باید چیدمان خانه را بر اساس ذائقه و سلیقه شخصی و ترتیب ذهنی خودتان قالب بندی کنید.

کمی تنوع و خلاقیت داشته باشید و از میزهای عسلی در اندازه های مختلف استفاده کنید یا نمای مبل ها را با کمک چند کوسن در شکل ها و رنگ های متفاوت زیباتر کنید.

مبلمانی غرق در کوسن از نبایدها در دکوراسیون منزل

بله همه عاشق کوسن هستیم اما وقتی تعداد آن ها به اندازه ای است که جایی برای نشستن یا دراز کشیدن روی مبل باقی نمی ماند، دیگر باید جلوی خود را بگیرید.

کوسن هایی با رنگ های شاد و هماهنگ با دکوراسیون خانه انتخاب کنید و طرح ها و مدل های مختلف را به تعدادکافی روی مبل بچینید تا فضایی چشمگیر و مجذوب کننده ایجاد شود.

پرده هایی که پایشان به زمین نمی رسد

وقتی نوبت به خریدن پرده می رسد، کمی دست و دلباز باشید. پرده آرایی هنری است که اگر با مهارت و به درستی انجام شود ظاهر خانه را شیک و زیبا نشان می دهد. به علاوه پرده های کوتاه به شکل قابل ملاحظه و موثری ارتفاع اتاق را کمتر از آنچه هست، نشان می دهد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این 6 وسیله را برای دکور منزل از دست ندهید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "انجام این کارها در دکور منزل فاجعه است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام این کارها در دکور منزل فاجعه است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید