انسداد 16 محور شریانی و غیرشریانی کشور در پی سیل

به گزارش وبلاگ طفره، در روز های گذشته و امروز بارش شدید باران و وقوع سیلاب در استان های مختلف از جمله استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، تهران و چند استان دیگر سبب شده تا بسیاری از محور های شریانی و غیر شریانی با انسداد مقطعی روبرو شوند.

انسداد 16 محور شریانی و غیرشریانی کشور در پی سیل

غلامعباس بهرامی نیا مدیرکل بحران و تجهیزات ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در تبادل نظر با ایسنا درباره آخرین شرایط محور های مواصلاتی کشور اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش های دریافت شده در حال حاضر راه های شریانی و 10 محور غیر شریانی به علت بارش شدید باران و وقوع سیل در استان های مختلف مسدود شده است.

وی اضافه کرد: محور هراز در استان تهران و 6 محوره شریانی دیگر در استان های کرمان بوشهر و سیستان و بلوچستان به همراه 10 محور غیر شریانی مسدود شده است که راهداران در سراسر کشور در آماده باش کامل قرار دارند و در محدوده های مختلف مستقر شده و در حال بازگشایی محور های مذکور هستند.

مدیرکل بحران و تجهیزات ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: بر اساس گزارش های ارسالی از استان های مختلف تا به امروز بر طبق برآورد های اولیه انجام شده 350 میلیارد تومان خسارت به محور های استان سیستان و بلوچستان و 120 میلیارد تومان خسارت به محور های جنوب کرمان وارد شده و بقیه استان ها در حال ارزیابی و محاسبه خسارات وارد شده هستند.

بهرامی نیا با اعلام آمادگی کامل برای بازگشایی محور های مسدود شده در پی سیل اخیر گفت: به علت تداوم بارش ها و فروکش نکردن آب در محور های فوق فعلا نمی توانیم آن ها را باز گشایی کنیم، اما محور هایی که بارش باران در آن ها قطع شده و آب فروکش نموده است به سرعت در حال بازگشایی و پاکسازی است.

وی درباره آخرین شرایط محور فیروزکوه در پی وقوع سیل امروز که در محدوده فیروزکوه رودهن رخ داد گفت: جاده فیروزکوه حدود سه ساعت به علت وقوع سیل مسدود شده بود ترافیکی سنگینی در این محور به وقوع پیوست، اما با کوشش راهداران این محور حدود ساعت 22 بازگشایی شده است و مسئله ای فعلا وجود ندارد.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز مدیریت راه های کشور در محور فیروزکوه راستا جنوب به شمال حد فاصله چناران تا دماوند و راستا شمال به جنوب محدوده سربندان و حد فاصله دماوند تا گیلاوند ترافیک سنگین وجود دارد و همین شرایط در محور چالوس کرج حد فاصله مرزن آباد تا پل دزدبن و گچسر تا نسا وجود دارد.

منبع: فرارو

به "انسداد 16 محور شریانی و غیرشریانی کشور در پی سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسداد 16 محور شریانی و غیرشریانی کشور در پی سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید