ایران، آمریکا از شن های دوبی تا چمن دوحه

به گزارش وبلاگ طفره، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از دهم آبان به مدت چهار روز در امارات متحده عربی با تیم های از چند قاره برای قهرمانی دوباره در جام بین قاره ای فوتبال ساحلی رقابت می نماید. ایران در این مسابقات با آمریکا، ژاپن و پاراگوئه هم گروه است؛ ملاقات ایران و آمریکا روی شن های ساحلی امارات می تواند پیش درآمدی برای رقابت بزرگ فوتبال دو کشور روی چمن استادیوم های قطر باشد.

ایران، آمریکا از شن های دوبی تا چمن دوحه

در دیگر گروه نیز، امارات، عربستان، برزیل و اسپانیا با هم ملاقات خواهند کرد.

فوتبال ساحلی در کنار فوتسال و والیبال، سه ورزش تیمی ایران هستند که تا به امروز توانسته اند روی سکوی جهانی بایستند. این سه تیم سابقه کسب مقام سوم جام جهانی را دارند. تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در سال 2017 به این مقام دست یافت.

عملکرد درخشان ایران در جام بین قاره ای فوتبال ساحلی

ساحلی بازان ایران تا به امروز در هشت دوره جام بین قاره ای شرکت نموده اند. ایران و برزیل سه قهرمانی در این مسابقات دارند و روسیه که در مسابقات سال جاری، غایب است چهار قهرمانی کسب نموده است.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران علاوه بر سه قهرمانی، دو نایب قهرمانی، دو سومی و یک چهارمی هم در کارنامه اش ثبت نموده است.

رقبای ایران در مرحله گروهی، اما تا به امروز عنوانی در جام بین قاره ای کسب ننموده اند و روی کاغذ، ساحلی بازان ایران کار آسانی برای صعود از گروه دارند. ژاپن، آمریکا و پاراگوئه رقیبان سختی برای ایران نخواهند بود.

در این میان، ملاقات ایران و آمریکا می تواند بسیار جالب توجه باشد. چند روز بعد از تقابل ایران و آمریکا روی ساحل امارات، تیم های ملی فوتبال دو کشور باید در جام جهانی 2022 قطر روبروی هم صف آرایی نمایند و از این رو، پیروزی ساحلی بازان ایران برابر آمریکا می تواند پیش درآمدی بر موفقیت احتمالی تیم ملی در قطر باشد.

عملکرد هم گروه های ایران در جام بین قاره ای

آمریکا: 4 بار حضور - یک پنجمی (2018) و سه هشتمی (2012، 2014 و 2016)

ژاپن: 4 بار حضور - دو پنجمی (2019 و 2021) و دو هفتمی (2012 و 2014)

پاراگوئه: 2 بار حضور - دو هفتمی (2017 و 2021)

برترین بازیکنان ایرانی در جام بین قاره ای

در سال 2014، محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با به ثمر رساندن 6 گل در کنار برونو ژاویر برزیلی، دمیتری شیشین روس و تاکاسوکه گوتوی ژاپنی عنوان برترین گلزن مسابقات را کسب کرد. در آن سال، ایران به مقام چهارم رسید.

در سال 2019 نیز امیر اکبری با زدن 6 گل به این تنهایی عنوان آقای گلی را از آن خود کرد. ایران در آن سال قهرمان جام بین قاره ای شد.

در سال 2013، محمد احمدزاده از ایران عنوان برترین بازیکن جام را کسب کرد. در آن سال، تیم ملی ایران نخستین قهرمانی اش در این مسابقات را کسب کرد.

در سال 2016، پیمان حسینی، سنگربان تیم ملی ایران عنوان برترین دروازه بان مسابقات را کسب کرد. ایران در آن سال با شکست برابر برزیل، نایب قهرمان شد.

در سال 2018، حمید بهزادپور از ایران عنوان برترین دروازه بان جام را از آن خود کرد. ایران در آن سال قهرمان مسابقات شد.

منبع: فرارو

به "ایران، آمریکا از شن های دوبی تا چمن دوحه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران، آمریکا از شن های دوبی تا چمن دوحه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید