این جملات را به افرادی که طلاق گرفته اند نگویید

به گزارش وبلاگ طفره، هر کسی در ابتدای ایجاد زندگی مشترک تصورات و رویاهایی برای خود دارد. اگر زوجی از هم طلاق می گیرند یعنی به هر حال به آن تصویرهای خود از خوشبحتی، نرسیدند. ممکن است حتی برای بعضی با گذشت مدت طولانی هنوز یادآوری این موضوع ناراحت کننده باشد. در واقع ما باید به تصمیمات دیگران در زندگی خصوصی و شخصی شان احترام بگذاریم. در ادامه خبرنگاران زندگی شما را با جملاتی که نباید به افراد مطلقه گفته گردد همراهی می نماید.

این جملات را به افرادی که طلاق گرفته اند نگویید

1. چه اتفاقی افتاد؟

پرسیدن علت طلاق، قطع به یقین مجذوب نماینده نیست و شرح دادن این موضوع، می تواند افراد را معذب کند. در واقع اگر شما روانکاو یا کسی هستید که این افراد از شما برای برطرف بحران روحی خود یاری خواستند، حق دارید بپرسید؛ ولی اگر تنها یک دوست یا حتی اعضای خانواده هستید نباید این سوال را بپرسید. این سوال ها در دسته موضوعات شخصی هستند و پرسیدن سوال چه اتفاقی افتاد که طلاق گرفتید؟ تجاوز به حریم شخصی افراد است.

2. برترین کار را کردی

گاهی اوقات شرایط به سمتی پیش می رود که برترین راه برای هر دو نفر در رابطه، طلاق است. ولی شما نباید این حرف را به کسانی که طلاق گرفتند بزنید. در واقع آنها هم به همین نتیجه رسیدند که از یکدیگر جدا شدند؛ اما شنیدن این جمله از اطرافیان به هیچ اسم تسکین دهنده نیست. اغلب این جمله را برای دلداری می گوییم که ممکن است اثر معکوس بگذارد. آنها برترین کوشش خود را برای ساختن زندگی شان انجام دادند و حالا خوشایند نیست که بشنوند کوشش شان از نظر بقیه اشتباهی بیش نبوده است.

3. با شخص تازه آشنا شو

شما نیت خیرخواهانه دارید و می خواهید به دوست یا بستگان خود یاری کنید تا زودتر به روال زندگی طبیعی خود برگردند؛ اما دیدار یک فرد تازه، آن هم مدت کمی بعد از طلاق نه تنها به نفع هیچ کدام نیست؛ بلکه موجب سرکوب احساسات شده و این یعنی انفجاری در راه خواهد بود. باید به افراد زمان داد تا اتفاقات را هضم نموده و خود را برای ادامه زندگی آماده نمایند.

در این باره بخوانید:

5 کلمه ای که بهتر است از دایره لغات خود حذف کنیم

آیا سرتان همواره در گوشی است؟ شاید نوموفوبیا دارید

4. خونه بنشین تا بتوانی خودت را پیدا کنی

درست است که افراد بعد از طلاق احتیاج به زمان برای بازسازی احساسات و انگیزه خود دارند؛ ولی علت نمی گردد تمام مدت را در خانه بنشینند و زانوی غم بغل بگیرند تا به اوضاع طبیعی برگردند. سرکار رفتن، تماشا خانواده و تفریحات با دوستان گاهی می تواند به گذراندن آن دوره حساس یاری شایانی کند.

منبع: بست لایف

منبع: ایرنا زندگی

به "این جملات را به افرادی که طلاق گرفته اند نگویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این جملات را به افرادی که طلاق گرفته اند نگویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید