اپل اشتباهش را پذیرفت

به گزارش وبلاگ طفره، اپل سکوت خود را شکست و گفت که شبیه ساز iGBA درواقع نسخه ای کپی از اپلیکیشن متن باز GBA4iOS بوده است.

اپل اشتباهش را پذیرفت

به گزارش وبلاگ طفره ، اپل چند روز پیش شبیه ساز iGBA که به کاربران گوشی آیفون امکان اجرای بازی های کنسول گیم بوی را می داد، دردسترس کاربران قرار داد؛ اما بعد از مدت کوتاهی مجبور شد به علت نقض قوانین اپ استور و تخلفات مربوط به هرزنامه و حق تکثیر، آن را حذف کند.

براساس گزارش زومیت، اپل بعد از حذف شبیه ساز iGBA از اپ استور توضیحاتی ارائه داد و بر دستورالعمل های خود برای شبیه سازها نیز تأکید کرد. iGBA درواقع نسخه ای کپی از اپلیکیشن متن باز GBA4iOS است که برای درآمدزایی از نمایش تبلیغات فراوان استفاده می نماید.

اپل مستقیماً اسمی از اپلیکیشن متن باز GBA4iOS نبرد؛ اما گفت که iGBA به علت اینکه پروژه توسعه دهنده دیگری را کپی و با نام خود منتشر کرد، از اپ استور حذف شده است.

اپل تأیید کرد که شبیه سازها در اپ استور به بارگیری رام های دانلودشده از وب مجاز هستند؛ اما این امکان فقط درصورتی فراهم خواهد بود که به شبیه سازی بازی های قدیمی کنسول ها بپردازند. اپل گفت که عملکرد iGBA را پیش از آنکه متوجه گردد نسخه ای کپی از پروژه ای محبوب است، بر اشتباهش تأیید نموده بود.

هنوز مشخص نیست که اپل می خواهد کدام بازی های کنسولی را دوباره زنده کند؛ اما اگر بخواهد این کار را انجام دهد باید ابتدا محدودیت های آن را به خوبی در نظر بگیرد.

نینتندو بعد از اینکه اپل تأیید کرد که شبیه ساز iGBA نسخه ای کپی شده است، واکنشی به این قضیه نشان نداد؛ اما پیش تر در وب سایت پشتیبانی ایالات متحده خود اعلام نموده بود دانلود نسخه های غیرقانونی بازی هایش مجاز نیست.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "اپل اشتباهش را پذیرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل اشتباهش را پذیرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید