فراموش کردن رمز اپل آیدی؛ راهکارهای موثر برای بازیابی رمز

به گزارش وبلاگ طفره، اپل آیدی همان هویت کاربران محصولات اپل است. به وسیله این اکانت کاربران می توانند دستگاه های اپل مختلف خود را به صورت یکپارچه کنترل کنند. اما در صورت فراموش کردن رمز اپل آیدی چه باید کرد؟ با این مقاله از خبرنگاران مک همراه باشید تا روش های مختلف بازیابی اپل آیدی را به شما آموزش دهیم.

فراموش کردن رمز اپل آیدی؛ راهکارهای موثر برای بازیابی رمز

فراموش کردن رمز اپل آیدی کارتی

با توجه به مسائل ساخت اپل آیدی در ایران بسکمک از افراد به سراغ استفاده از اپل آیدی کارتی می روند. این نوع اپل ایدی از طریق ربات ها و در تعداد بالا ساخته می شود. اما در صورت فراموش کردن رمز اپل آیدی کارتی چه باید کرد؟ متاسفانه استفاده از اپل آیدی کارتی، به معنای عدم دسترسی به اطلاعات هویتی مثل تاریخ تولد، سوالات امنیتی سایر اطلاعاتی است که حین ساخت مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب در صورت فراموشی رمز اپل آیدی تقریبا امکان بازیابی اطلاعات وجود ندارد. توصیه ما به شما دریافت اطلاعات مهم و سوالات امنیتی از فروشنده است.

بازیابی رمز اپل آیدی با ایمیل

یکی از ساده ترین روش ها برای بازیابی رمز اپل آیدی استفاده از ایمیل است. شما می توانید با استفاده از سوالات امنیتی اقدام به بازیابی رمز اپل ایدی خود کنید. در صورت فراموش کردن رمز اپل ایدی برای بازیابی آن از طریق ایمیل، مراحل زیر را پیش رو دارید:

  • مرحله اول: ابتدا از طریق این وارد سایت شوید.
  • مرحله دوم: ایمیلی که با ان اپل آیدی خود را ساخته اید وارد و سپس روی Continue بزنید.
  • مرحله سوم: روی گزینه I need to reset my password کلیک کنید و مجدد روی Continue کلیک کنید.
  • مرحله چهارم: در اینجا باید یکی از دو گزینه Get an email یا Answer security questions در مقابل شما واقع شده است. گزینه مورد نظر خود را انتخاب و سپس روی Continue کلیک کنید و با زدن روی Done مراحل را به سرانجام برسانید. اگر با مشکل فراموش کردن سوال امنیتی روبرو هستید، برای بازیابی اپل آیدی خود از گزینه اول استفاده کنید.

اگر گزینه انتخابی شما Get an email است، در ادامه به ایمیل خود بروید و ایمیلی با عنوان How to reset your Apple ID password را پیدا کنید. روی Reset now بزنید و با تغییر رمز عبور مجدد به راحتی وارد اپل ایدی خود شوید.

اگر گزینه انتخابی شما Answer security questions است، ابتدا باید تاریخ تولد خود را وارد و سپس روی Continue بزنید. شما باید به دو سوال امنیتی پاسخ دهید.

دقت کنید این سوالات و پاسخ آن ها را خود شما در حین ساخت اکانت وارد کرده اید. در این مرحله و پس از پاسخ دادن به سوال ها باید با زدن روی new password و سپس کلیک روی confirm، پسورد تازه خود را وارد کنید.

به همین راحتی و در صورت فراموش کردن رمز اپل آیدی می توانید با کمک ایمیل، پسورد خود را بازیابی کنید.

بازیابی اپل آیدی بدون ایمیل

اگر به هر دلیل به ایمیل خود دسترسی ندارید یا آن را فراموش کرده اید، باز هم باید از سایت اپل کمک بگیرید. ابتدا به این لینک بروید و سپس روی Look It UP بزنید.

در ادامه مطلب اطلاعات هویتی نظیر نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل پشتیبانی خود را وارد کنید.

در ادامه مسیر خود، روی Continue بزنید تا اگر به نام و ایمیل شما اپل آیدی ثبت شده باشد، در این قسمت نمایش داده شود. روی گزینه Go to Your Account بزنید و وارد این لینک شوید. در این بخش روی Forgot Apple ID or Password بزنید و مشابه روش قبل رمز تازه برای اپل ایدی خود بسازید.

حذف اپل آیدی از روی دستگاه ها

تا کنون به روش های مختلفی برای بازیابی رمز اپل آبدی در صورت فراموش کردن آن پرداختیم. تصور کنید قصد فروش گوشی خود را دارید. برای این کار باید از اپل آیدی خود خارج شوید یا اکانت تان را به طور کامل از روی گوشی حذف کنید. چند روش برای پاک کردن آیدی وجود دارد. با ادامه مطلب همراه باشید تا این روش ها را به طور کامل به شما آموزش دهیم.

حذف اپل ایدی با کمک گوشی آیفون

اولین روش پیشنهادی ما به شما، حذف اپل آیدی با کمک خود گوشی آیفون است. بهتر است پیش از این کار، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید. در ادامه مسیر زیر را دنبال کنید:

  • مرحله اول: ابتدا به بخش Setting بروید و در بالای بخش تنظیمات، روی نام خود کلیک کنید.
  • مرحله دوم: روی Apple ID خود کلیک و سپس View Apple ID را انتخاب کنید.
  • مرحله سوم: در صفحه تازه گزینه Remove this Device بزنید.
  • مرحله چهارم: به صفحه قبل بروید و با اسکرول کردن به گزینه Sign Out بروید.
  • مرحله پنجم: Sign Out را انتخاب و رمز اپل آیدی خود را وارد کنید. به همین سادگی اکانت خود را حذف کنید.

حذف اپل آیدی با کمک مرورگر

اگر به گوشی خود دسترسی ندارید، برای پاک کردن اپل آیدی روش های دیگری نیز وجود دارد. یکی از این روش ها به کار گرفتن مرورگر است. برای انجام این کار ابتدا وارد این لینک شوید. پس از Sign in، نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید. به بخش Devices بروید و با انتخاب دستگاه مورد نظر روی Remove from account بزنید. به این ترتیب اپل ایدی شما از روی این دستگاه پاک خواهد شد.

فراموش کردن رمز اپل آیدی؛ سخن سرانجامی

در این مقاله به بررسی راهکارهای مقابله با مشکل فراموش کردن رمز اپل آیدی پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. حتما نظرات و تجربیات خود در استفاده از این روش ها را با ما و سایر کاربران وبلاگ طفره مگ از طریق کامنت به اشتراک بگذارید.

منبع: وبلاگ طفره مگ

منبع: دیجیکالا مگ

به "فراموش کردن رمز اپل آیدی؛ راهکارهای موثر برای بازیابی رمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراموش کردن رمز اپل آیدی؛ راهکارهای موثر برای بازیابی رمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید