این جنگنده روسی 4500 کیلوگرم مهمات حمل می نماید!

به گزارش وبلاگ طفره، میگ-29کی، معروف به فالکروم (Fulcrum D)، رهگیر نیروی دریایی قدرتمند روسیه با پیکربندی دو موتوره و تک سرنشین است که در سال 2010 معرفی گردید. برای عملیات ناو انطباق یافته است، اما به علت فقدان ناوهای روسیه با مشکل روبرو شده است، با این حال به عنوان یک جنگنده چند منظوره مجهز شده است.

این جنگنده روسی 4500 کیلوگرم مهمات حمل می نماید!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ طفره ، میگ-29کی، معروف به فالکروم (Fulcrum D)، رهگیر نیروی دریایی قدرتمند روسیه با پیکربندی دو موتوره و تک سرنشین توانایی رسیدن به 2 ماخ با برد 950 مایلی را دارد و بعلاوه دارای قابلیت سوخت گیری هوایی است. علیرغم طراحی پیشرفته آن، از جمله پوشش های جاذب رادار و سیستم های جنگ الکترونیک، کاربرد اصلی آن به سمت ماموریت های هوا به زمین تغییر نموده است. به طور انحصاری به وسیله نیروی دریایی هند در خارج از روسیه اداره می گردد و حضور آن در سیستم نظامی پیچیدگی های هوانوردی دریایی مدرن را برجسته می نماید.

رهگیرهای دریایی نوع خاصی از جت های جنگنده هستند که برای عملیات از ناوهای هواپیمابر طراحی شده اند. فیلم محبوب دهه 1980 تاپ گان، با بازی تام کروز، یاری کرد تا رهگیرهای نیروی دریایی در افکار عمومی جای بگیرند. اما ارتش ایالات متحده تنها ارتشی نیست که از این هواپیماها استفاده می نماید. در واقع، در تاپ گان، خلبانان آمریکایی که با اف-14 تامکت ارجمند پرواز می نمایند، با جت های جنگنده شوروی روبرو می شوند. در حالی که هواپیماهایی که با آنها روبرو می شوند تخیلی هستند، یک نوع جت جنگنده وجود دارد که شباهت زیادی به توانایی های آنها دارد.

میگ-29کی فالکروم

میگ-29کی، یک جت جنگنده دریایی دو موتوره، تک سرنشینه و چند منظوره است. نیروی دریایی روسیه این هواپیما را در سال 2010 معرفی کرد و تقریباً 20 جت جنگنده از این نوع هنوز در خدمت دارد. فقدان یک ناو هواپیمابر که این جنگنده بتواند به وسیله آن عمل کند، میگ-29کی را تا حد زیادی برای نیروی دریایی روسیه به یک جنگنده اضافی تبدیل نموده است.

کی که مخفف Korabelnogo Bazirovaniya یا مبتنی بر عرشه است. این نام نقش رهگیر دریایی جنگنده را برجسته می نماید. بعلاوه آن را در میان خانواده بزرگ میگ-29 با بیش از 1500 هواپیما از همه نوع خود متمایز می نماید. میگ-29 یک جت جنگنده رجحان هوایی است که به عنوان پاسخی به اف-14 تامکت ایالات متحده طراحی شده است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "این جنگنده روسی 4500 کیلوگرم مهمات حمل می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این جنگنده روسی 4500 کیلوگرم مهمات حمل می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید