بازگشت عاملان قتل در شب چهارشنبه سوری به کشور

به گزارش وبلاگ طفره، تهران (پانا) - عاملان درگیری مرگبار شب چهارشنبه آخر سال که پس از قتل مردی جوان به کشور ترکیه فرار نموده بودند، به کشور بازگردانده شدند.

بازگشت عاملان قتل در شب چهارشنبه سوری به کشور

به گزارش ایران، ساعت 4:30 دقیقه بامداد 27 اسفند سال گذشته، مأموران بیمارستانی در تهران در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت، از مرگ پسر جوانی خبر دادند.

با اعلام این خبر، تحقیقات به دستور بازپرس ساسان غلامی شروع شد. در تحقیقات اولیه تعیین شد پسر جوان به نام امیر، قربانی نزاعی خیابانی در منطقه خزانه شده است. پسر جوان شب چهارشنبه سوری با دوستانش بوده که با چند نفر از هم محلی هایش درگیر شده و با ضربات چاقو و قمه از سوی آنها مجروح شده بود. امیر که بشدت زخمی شده بود به بیمارستان منتقل شد اما کوشش کادر درمان بی فایده ماند و او ساعاتی بعد تسلیم مرگ شد.

فرار عاملان جنایت

وقتی تیم جنایی به محل حادثه رفت در تحقیقات از شاهدان و دوستان قربانی هویت افرادی که در این نزاع شرکت نموده بودند شناسایی شد. تعدادی از آنها دستگیر شده و در آنالیز های اجرا شده تعیین شد دو برادر به نام های شهرام و شهریار که از هم محلی های مقتول بوده، عاملان این جنایت هستند.

با شناسایی هویت متهمان به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت، کارآگاهان وارد عمل شدند اما تعیین شد آنها به همراه یکی از دوستانشان به نام بابک که او نیز در این درگیری حضور داشت مخفیانه از ایران خارج شده و به کشور ترکیه فرار نموده اند. با تعیین شدن این موضوع دستور بازداشت متهمان فراری به پلیس بین الملل صادر شد.

در ادامه به وسیله پلیس بین الملل و کنسولگری ایران در یکی از شهرهای ترکیه تعیین شد که سه متهم 10 روز پس از فرار به این کشور به خاطر عذاب وجدان و پشیمانی خود را به پلیس معرفی نموده اند.

با هماهنگی های قضایی، متهمان به ایران منتقل شدند. زمانی که آنها در مقابل بازپرس جنایی قرار گرفتند به درگیری مرگبار اعتراف کردند. به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت متهمان در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

گفت و گو با عامل اصلی جنایت

اختلاف شما با مقتول چه بود؟

ما اختلافی نداشتم، من پارچه فروشی دارم و برادرم در کار ساختمان سازی است؛ ما اصلاً اهل دعوا و درگیری نیستیم، اما مقتول مدام درگیری ایجاد می کرد. یک شب برادرم به او گفت چرا آنقدر دنبال دعوا و درگیری هستی اما او کینه ما را به دل گرفت.

شب حادثه چه اتفاقی افتاد؟

امیر حال طبیعی نداشت، سوار بر موتور عربده کشی می کرد. دوستانش هم با او بودند و داد و فریاد می کردند، ما می خواستیم برویم بیرون که با امیر و دوستانش درگیر شدیم. او با نارنجک شیشه ماشین ما را شکست و به خودروی ما آسیب زد ما قصد دعوا نداشتیم اما آنها با ما درگیر شدند.

شما چاقو و قمه داشتید؟

ما نداشتیم؛ برادرم شهرام با یک تکه چوب از خودش دفاع می کرد. برادر امیر هم با شهرام درگیر بود. یک چاقو روی زمین افتاده بود برادرم آن را برداشت و چند ضربه به دست امیر زد، اما ناگهان چاقویی به شقیقه چپ برادرم فرو کردند و او بی حال روی زمین افتاد. من با امیر همچنان درگیر بودم که چاقوی امیر روی زمین افتاد و من آن را برداشتم و چند ضربه به شانه های امیر زدم.

بعد کجا رفتید؟

شهرام را برای درمان به بیمارستان بردیم و پس از پانسمان به خانه ویلایی در کرج رفتیم. چند ساعت بعد از درگیری متوجه شدیم که امیر کشته شده است. از ترس تصمیم به فرار گرفتیم. اول به ماکو رفتیم. من و برادرم و بابک، همکار شهرام، البته بابک می خواست برگردد چون در قتل نقشی نداشت اما از ترس اینکه اتفاقی برایش رخ دهد تصمیم گرفت که با ما بیاید و از ماکو با یاری یک قاچاق بر به ازمیر ترکیه رفتیم. قاچاق بر نفری هزار و صد دلار گرفت و ما را به ازمیر ترکیه برد.

10 روز در ترکیه ماندیم، با پولی که همراه برده بودیم خانه ای اجاره کردیم و اصلاً جایی نمی رفتیم. اما در تمام مدتی که فراری بودیم عذاب وجدان داشتیم و لحظه درگیری، مثل یک کابوس ما را رها نمی کرد. برای همین تصمیم گرفتیم که خودمان را معرفی کنیم؛ اما نمی دانستیم باید چه کار کنیم تا اینکه یک ایرانی به ما گفت خودتان را به پلیس ترکیه معرفی کنید و بگویید قاچاقی به ترکیه آمده اید و درخواست بازگشت به ایران دارید.

و شما هم این کار را کردید؟

بله، با دیدن مأموران پلیس به آنها گفتیم که ما قاچاقی وارد ترکیه شده ایم و خواستار برگشت هستیم. آنها هم ما را به کنسولگری ایران در یکی از شهرها معرفی کردند. به خاطر کرونا و به خاطر اینکه قرار بود 2 ایرانی دیگر را نیز با ما به ایران برگردانند 10 روزی در یک کمپ در ترکیه ماندیم. به ایران هم که آمدیم به خاطر کرونا 10 روز قرنطینه بودیم و بعد از آن هم به اداره آگاهی منتقل شدیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بازگشت عاملان قتل در شب چهارشنبه سوری به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت عاملان قتل در شب چهارشنبه سوری به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید