تمدید ممنوعیت پروازهای انگلیس تا 20 اسفند، پرواز کانکشن داریم؟

به گزارش وبلاگ طفره، همزمان با شیوع کرونای جهش یافته در انگلیس و سپس به چند کشور آفریقایی، آمریکای لاتین و اروپای غربی و شمالی در ماه های اخیر که به کرونای انگلیسی مشهور شد، پروازهای مستقیم و سپس کانکشن به لندن از ابتدای دی ماه امسال متوقف و این ممنوعیت پرواز تا سرانجام بهمن ماه تمدید شد.

تمدید ممنوعیت پروازهای انگلیس تا 20 اسفند، پرواز کانکشن داریم؟

پس از آنکه از امکان خرید بلیت پروازهای کانکشن به لندن خبر آمد، سازمان هواپیمایی کشوری به دفاتر فروش بلیت و کنندگی های ایرلاین های منطقه و همچنین برخی آژانس های صدور بلیت پروازهای خارجی هشدار داد که حق فروش بلیت پروازهای رفت و برگشت به لندن به صورت پروازهای کانکشن (غیر مستقیم) را نداشته و در صورت فروش بلیت پرواز لندن، جریمه خواهند شد.

معاون سازمان هواپیمایی: پرواز به لندن تا 20 اسفند ممنوع است

ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از تمدید ممنوعیت پروازهای مستقیم و غیر مستقیم به لندن تا 20 اسفند امسال خبر داد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان تمدید آن برای پروازهای نوروزی نیز وجود دارد یا خیر؟، گفت: با توجه به شرایط کشور انگلیس که در حل واکسیناسیون گسترده علیه کروناست، احتمال عدم تمدید ممنوعیت پروازهای لندن برای نوروز 1400 بسیار بالاست.

جلالی افزود: با این حال تصمیم گیری نهایی به عهده ستاد مقابله با کروناست.

هیچ آژانسی بلیت پرواز کانکشن ندارد

بررسی های میدانی نشان می دهد در حال حاضر به دلیل فشارهای سازمان هواپیمایی کشوری، هیچیک از اپلیکیشن ها، سایت ها و آژانس های هواپیمایی اقدام به فروش بلیت پروازهای غیر مستقیم با ایرلاین های منطقه به لندن نمی کنند.

سفر به لندن از جهت دوحه با تعویض هواپیما

اما یک مسافر ایرانی که روز گذشته به لندن سفر کرده بود، درباره نحوه پرواز به انگلیس از ایران گفت: از وب سایت قطر ایر ویز بلیت پرواز تهران-دوحه و سپس دوحه-لندن را خریداری کرده است.

وی افزود: دو ماه قبل که به ایران آمده بود، با پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی به تهران سفر کرد ولی برای بازگشت به لندن، مجبور به استفاده از پروازهای قطر ایر ویز شد.

صنعت هوانوردی ایران؛ مقیدترین کشور در رعایت پروتکل های بهداشتی

این شهفرایند ایرانی مقیم لندن ادامه داد: به دلیل فشارهای سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، پروتکل های بهداشتی در فرودگاه امام خمینی (ره) به دقت رعایت می شود؛ حتی اگرچه قبلاً اعلام شده بود که محدودیت فروش بلیت تا 60 درصد ظرفیت هر پرواز، به پروازهای خارجی اختصاص ندارد، اما در پرواز روز گذشته تهران-دوحه، ردیف میانی هواپیما خالی بود؛ ضمن اینکه مسافران 10 نفر 10 نفر به هواپیما منتقل می شدند و همه پروتکل ها رعایت می شد.

وی ادامه داد: اما در فرودگاه دوحه به دلیل آنکه فرودگاه لندن از پذیرش بخش مهمی از ایرلاین های منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا خودداری می کند، با حجم انبوهی از مسافر روبرو بودیم؛ ضمن آنکه قطر ایر ویز نسبت به انجام پروتکل ها مقید نبود و 100 درصد ظرفیت پرواز دوحه-لندن پُر بود.

قیمت بلیت پرواز تهران-دوحه-اندن ارزان تر از پرواز مستقیم با ایرلاین ملی

به گفته این شهفرایند ایرانی، قیمت بلیت پرواز برگشت وی با این ایرلاین کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس، علی رغم آنکه چند جهته بود و مجبور شدیم هواپیمای اولی را ترک کرده و با هواپیمای دیگری به لندن برویم، اما از پرواز مستقیم لندن-تهران که دو ماه قبل با ایرلاین ملی کشورمان انجام دادم، ارزان تر بود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری: برخی مسافران با پرواز دوحه-لندن به انگلیس سفر می کنند

حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز با تأیید احتمال وجود پروازهای غیر مستقیم و چند جهته به لندن با ایرلاین های منطقه، گفت: هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانسی حق فروش بلیت پرواز مستقیم یا کانشکن (بدون نیاز به تغییر هواپیما) به لندن را ندارد.

وی ادامه داد: اگر ایرلاینی چنین اقدامی کند، جریمه خواهد شد اما برخی مسافران با پرواز به فرودگاه یک کشور جنوب خلیج فارس سفر می کنند و سپس با تعویض هواپیما، از آنجا به لندن می فرایند.

منبع: گردشبان

به "تمدید ممنوعیت پروازهای انگلیس تا 20 اسفند، پرواز کانکشن داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید ممنوعیت پروازهای انگلیس تا 20 اسفند، پرواز کانکشن داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید