خبرنگاران 95 درصد سارقان خرد در قزوین معتادان متجاهر هستند

به گزارش وبلاگ طفره، قزوین - خبرنگاران - رییس پلیس آگاهی استان قزوین گفت: 95 درصد سارقان خرد استان را معتادان متجاهر تشکیل می دهند که نشان می دهد باید اقدامات پیشگیرانه برای جمع آوری و کنترل آنها اندیشیده گردد.

خبرنگاران 95 درصد سارقان خرد در قزوین معتادان متجاهر هستند

سرهنگ آرش مرادی روز پنجشنبه در ستاد جرایم خاص استان قزوین که در دادسرا برگزار گردید، افزود: میزان سرقت در استان طی فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه قبل افزایش یافته است که سهم بیشتر آن مربوط به سرقت خرد از باغ ها، مزارع، امکان عمومی و حتی خودرو و موتورسیکلت است.

وی افزود: قبل از ابتدای امسال با هماهنگی مقامات قضایی از اعطای مرخصی به سارقان سابقه دار خودداری می شد ولی امسال با توجه به شیوع کرونا به سارقان سابقه دار نیز مرخصی اعطا شد که نقش موثری در افزایش سرقت خرد داشت.

مرادی افزود: اقدامات پلیس در مقابله با سرقت، سلبی و بازدارنده است و در کوتاه مدت پاسخگو خواهد بود ولی اگر دستگاه ها به اقدامات و وظایف بلندمدت و میان مدت خود در این زمینه عمل نمایند بسیار موثرتر خواهد بود.

رییس پلیس آگاهی استان با تاکید بر ارایه راه حل برای پیشگیری از سرقت خرد، افزود: مهمترین عامل افزایش سرقت های خرد فقدان نظارت است و چون گشت انتظامی نمی تواند نقطه به نقطه استان را گشت بزند، بهترین راه حل استفاده از نگبهان محله است.

وی افزود: خیلی از سرقت ها جلوی ادارات و دانشگاه ها صورت می گیرد که اگر برای نصب دوربین با کیفیت و زاویه دید مناسب اقدام گردد درصد قابل توجهی از این سرقت ها کاهش می یابد.

طرح جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در استان به دلیل شیوع ویروس کرونا با ابلاغ ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر متوقف شده است که همین موضوع نقش موثری در افزایش سرقت های خرد داشته است.

با توجه به ابلاغ مجدد این ستاد مقرر شده است با فراهم سازی زیرساخت های لازم در استان ها برای جمع آوری معتادان متجاهر و جلوگیری از افزایش آسیب های اجتماعی اقدام گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 95 درصد سارقان خرد در قزوین معتادان متجاهر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 95 درصد سارقان خرد در قزوین معتادان متجاهر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید