داریوش زمانی، معمار بین المللی درگذشت

به گزارش وبلاگ طفره، رئیس انجمن مفاخر معماری ایران ضمن تایید خبر درگذشت داریوش زمانی یکی از اعضای این انجمن، به بخشی از فعالیت های او در زمینه معماری اشاره نمود.

داریوش زمانی، معمار بین المللی درگذشت

علیرضا قهاری در مصاحبه با ایسنا ضمن تایید خبر درگذشت داریوش زمانی اظهار کرد: داریوش زمانی از اعضای انجمن مفاخر ایران بود که اغلب فعالیت خود را در ایتالیا انجام داده بود. او متولد 1323 بود و سال 1355 دکترای معماری خود را از دانشگاه رم ایتالیا دریافت نموده بود.

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران ادامه داد: داریوش زمانی در سال 1357 در آزمون صلاحیت حرفه معماری در ایتالیا شرکت نموده و پذیرفته شده بود. علاوه بر عضویت انجمن مفاخر معماری ایران، عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، عضو جامعه مهندسان مشاور ایران و عضو انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز نیز بود.

او گفت: داریوش زمانی زمانی از سال های 1348 تا 1358 در رم و راونا به صورت حرفه ای فعالیت نموده بود و از سال 1358 تا 1366 نیز عضو کمیته آنالیز و ارزیابی تحقیقات علمی فنی مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی الجزایر بود.

قهاری با اشاره به فعالیت های این معمار فقید که هفته گذشته در سکوت خبری درگذشت، اظهار کرد: داریوش زمانی در زمینه طراحی خانه و مجتمع های مسکونی، طراحی شهری و خدمات شهری، مجتمع های پزشکی، مجتمع های توریستی، مراکز تجاری، اداری و فرهنگی در ایتالیا، بورکینافاسو، الجزایر، بندر چارک، قشم، کنگ، لنگه، لارستان، بوشهر، بندر عباس، شیراز، اصفهان، تهران و کناره شمالی فعالیت نموده بود. او بعلاوه مقالاتی را در زمینه شهر و معماری ارائه نموده بود و در مسابقات بین المللی و ملی بسیاری شرکت داشت.

منبع: فرارو

به "داریوش زمانی، معمار بین المللی درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داریوش زمانی، معمار بین المللی درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید