دختران بیشتر دیده شدند چون پیشرفت کردند ، ترجیح می دهم در این موضوع ورود نکنم!

به گزارش وبلاگ طفره، هدیه کاظمی، قایقرانی که در فینال A جهانی پارو زد می گوید حضور در المپیک و گرفتن نتیجه ای خوب در این بازی ها اصلی ترین هدف زندگی اش است.

دختران بیشتر دیده شدند چون پیشرفت کردند ، ترجیح می دهم در این موضوع ورود نکنم!

وبلاگ طفره آنلاین -

هدیه کاظمی با نتیجه ای که در مسابقات قایقرانی قهرمانی دنیا گرفت، می تواند حالا با اطمینان از مدال طلای بازی های آسیایی هانگژو بگوید یا از رویای حضور در بازی های المپیک پاریس، اما ترجیح می دهد واقع بین باشد. او در مسابقات قهرمانی دنیا2023 که در آلمان برگزار گردید، نخستین قایقران زن ایرانی بود که به فینال A کایاک یک نفره 200متر رسید؛ جایی که هیچ یک از رقبای آسیایی اش حضور نداشتند اما وقتی از شانس مدالش در بازی های آسیایی و سهمیه المپیک پاریس می پرسیم، می گوید همه چیز به شرایط مسابقه و بیشتر از همه به کوشش خودش بستگی دارد؛ هرچند او مثل همه المپیک و سکوی این بازی ها را هدف قرار داده است.

*رسیدن به فینال A دنیای برنامه ریزی شده بود؟

هیچ مسابقه و نتیجه ای را نمی گردد از قبل پیش بینی کرد اما قطعا همه ورزشکاران کوشش می نمایند که برترین نتیجه را بگیرند. خواسته من هم همین بود. از فروردین1400 که در مسابقات آسیایی تایلند شرکت نموده بودم، دیگر مسابقه دیگری نرفته بودم. در این مدت تمرینات زیادی انجام داده بودم تا برترین نتیجه را بگیرم که خوشبختانه این رخ داد.

*همه رقبا بودند؟

مسابقات دنیای بود و کسب سهمیه المپیک. سطح بالایی داشت و 91 کشور شرکت نموده بودند. همه ورزشکاران هم آماده آمده بودند تا بتوانند سهمیه بگیرند. البته مسابقه اصلی ما بازی های آسیایی است و ما در دنیای بیشتر حریفان آسیایی را بررسی کردیم.

*شرایط آسیایی ها چطور بود؟ برای طلای هانگژو شانسی داری؟

همه ورزشکاران دوست دارند در همه مسابقات برترین نتیجه را که مدال طلاست، بگیرند. من هم مثل آنها فکر می کنم. سعی می کنم در بازی های آسیایی برترین خودم را ارائه بدهم و چیزی کم نگذارم. من در مسابقات دنیای شرایط خوبی داشتم و تنها آسیایی بودم که به فینال رسیدم، بقیه در مقدماتی حذف شدند. از نظر رکوردی هم برترین رکورد خودم را زدم. اما اینکه در هانگژو چه اتفاقی می افتد، به روز مسابقه و شرایط جوی بستگی دارد. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

*برای المپیک پاریس چه برنامه ای داری؟ می گردد سهمیه گرفت؟

بعد از بازی های آسیایی، مسابقات گزینشی قاره ها را در پیش داریم. من در خودم این توانایی و انگیزه را می بینم که سهمیه بگیرم. سعی هم می کنم که حضور موفقی در مسابقات داشته باشم. هدفم همین است، اما همه شرایط باید دست به دست هم بدهند تا بگردد به سهمیه رسید.

*یکی از شرایط، امکانات است. در این مدت یکی از مسائل قایقرانان پایین آمدن سطح آب دریاچه آزادی بود. چقدر این اتفاق تأثیر منفی گذاشت؟

سطح آب به قدری پایین بود که باید ساعت تمرینی را کنترل می کردیم. همه با هم نمی توانستیم تمرین داشته باشیم، هر تیم سر یک ساعتی تمرین می کرد. فدراسیون خیلی پیگیر بود که مشکل حل گردد. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم قول همکاری دادند و تا حدودی سطح آب بالا آمد اما کافی نیست و هنوز به حد استاندارد نرسیده است. من ترجیح می دهم در این موضوع ورود نکنم.

*در این چند سال دختران قایقرانی نسبت به مردان پیشرفت بیشتری داشتند. تفاوت در سطح مسابقات است یا انگیزه شما زنان بیشتر است؟

سطح مسابقات که متفاوت نیست. پسران و دختران هر کدام رقبای خودشان را دارند که در سطح دنیای و آسیایی حضور دارند. شاید انگیزه ها متفاوت باشد که این هم دلایل متفاوتی دارد. اما پسران هم در این چند سال بد نتیجه نگرفته اند. زیر 23سال دنیای مدال داشته ایم. پیشرفت دختران بیشتر بوده و بیشتر دیده شده اند.

*برای کسانی که ورزش حرفه ای انجام می دهند، خیلی سخت است که درس هم بخوانند اما شما در دانشگاه تهران درس خوانده اید و مدرک کارشناسی ارشد هم دارید.

واقعا کار سختی بود به خصوص در دوره ارشد که تمریناتم خیلی زیادشده بود. روزی 5-4جلسه تمرین داشتیم اما به یاری استادان و هم کلاسی هایم توانستم خودم را به درس هایم برسانم. شهریور سال گذشته از خاتمه نامه ام دفاع کردم و با نمره عالی قبول شدم.

*نقطه هدفت کجاست؟

اینکه به المپیک بروم و آنجا نتیجه خوبی بگیرم. این هدف اصلی زندگی من است. برای بعدش هنوز مطمئن نیستم. مربیگری را دوست دارم اما هنوز مطمئن نیستم کی از ورزش حرفه ای جدا می شوم.

*نظرت درخصوص مربی برزیلی؟

سعی کردم از همه مربیان استفاده کنم. به خصوص از پدروسنا مربی برزیلی. در 2سالی که این مربی به ایران آمده، چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. در این مدت هم قایقرانی نتایج بدی نگرفته است. وظیفه خودم می دانم که به مربی ایمان داشته باشم و تمریناتش را باور کنم. با توجه به این باور و ایمان بود که تمرینات را پشت سر گذاشتیم و نتیجه گرفتم. قایق هم داریم اما به تعداد نفرات نیست. آخرین سالی که قایق خریده شد سال2013 یا 2014 بود. قایق های بهتری وجود دارد اما ما سعی می کنیم از مسائل چشم پوشی کنیم تا با یاری همدیگر نتیجه بگیریم.

منبع: همشهری آنلاین

به "دختران بیشتر دیده شدند چون پیشرفت کردند ، ترجیح می دهم در این موضوع ورود نکنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختران بیشتر دیده شدند چون پیشرفت کردند ، ترجیح می دهم در این موضوع ورود نکنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید