رأی باغ به 6 پرونده پلاک ثبتی

به گزارش وبلاگ طفره، تهران (پانا) - اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جریان آنالیز 8 پرونده پلاک ثبتی به 6 پرونده رأی باغ دادند.

رأی باغ به 6 پرونده پلاک ثبتی

در پنجاه و هفتمین جلسه شورا، تعدادی پرونده پلاک ثبتی باغات مورد آنالیز اعضا نهاده شد. جعفر بندی شربیانی در تشریح اولین پرونده اظهار کرد: نخستین پرونده پلاک ثبتی در منطقه یک با مساحت 693 متر است که در سند آن عبارت قطعه زمین آمده است و تفکیک شده از یک پهنه سبز بوده و کمیسیون آن را به دلیل تفکیک شدگی از پهنه سبز، باغ می داند و نظر کمیسیون بر باغ بودن آن است. بر همین اساس اعضا شورا نیز به اتفاق آرا نظر کمیسیون را به تصویب رساندند.

وی ادامه داد: دومین پلاک ثبتی ملکی با مساحت 300 متر است که در منطقه 11 قرار گرفته است و در سند آن عبارت یک زمین مشجر آمده است که متعلق به سال 1344 است و کمیسیون آن را بر اساس سند، باغ تشخیص داده است. لازم به ذکر است که این ملک چون زیر 500 متر بود باید از دستور خارج می شد اما چون مالک اصرار بر رای داشت مورد آنالیز نهاده شد.

پیرهادی گفت: سطح اشغال ساختمان این ملک 57 درصد از مساحت سند است یعنی این 300 متر هم مسکونی است و هم بیشترین درخت آن 5 اصله است و هم 57 درصد آن ساختمان است در نتیجه باغ نیست.

در نهایت اعضای شورا با 14 رای موافق پرونده مذکور را غیر باغ اعلام کردند.

شربیانی در ادامه تشریح کرد: سومین پلاک ثبتی به مساحت 599 متر در منطقه یک است که بر اساس حدنصاب درختان و تفکیک شدگی و عکس های هوایی کمیسیون آن را باغ تشخیص داده است. نظر کمیسیون به رای گذاشته شد که با 12 رای موافق باغ تشخیص داده شد.

وی اضافه نمود: پرونده بعدی شامل دو پلاک ثبتی مشترک است که ملکی به مساحت 1438 متر در منطقه 7 را شامل می گردد. متن سند آن هم عمارت و باغچه است و تعداد درختان آن 5 اصله است لذا کمیسیون آن را باغ تشخیص داد. در نهایت یکی از این دو پلاک ثبتی غیر باغ و دیگری باغ شمرده شد.

عضو هیات رئیسه شورا خاطر نشان ساخت: پنجمین پلاک ثبتی ملکی است که در منطقه 1 واقع شده و 2038 متر مساحت دارد و کمیسیون آن را به دلیل داشتن حدنصاب درختان و عبارت یک قطعه زمین مشجر در سند و عکس های هوایی باغ می داند و در سرانجام نظر کمیسون به رای گذاشته شد و با 18 رای موافق به تصویب رسید

وی در ادامه اضافه نمود: پلاک ثبتی ششم هم ملکی در منطقه 15 و فاقد حدنصاب است ولی کمیسیون ماده 12 ملک مادر را دایر مشجر خوانده و لذا کمیسیون آن را با توجه به ارزش فضای سبز این ملک، آن را باغ تشخیص داده است و پیشنهاد می گردد که شهرداری این ملک را خریداری کند. نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن این ملک با 14 رای موافق به تصویب رسید.

شربیانی در ادامه موقعیت آخرین پرونده پلاک ثبتی مورد آنالیز جلسه امروز را تشریح کرد و اضافه نمود: این ملک به مساحت 587 متر است و کمیسیون بر اساس حدنصاب درختان و تفکیک شدگی از پهنه سبز و عکس های هوایی آن را باغ می داند که در نهایت این نظر کمیسیون با 17 رای موافق تصویب شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "رأی باغ به 6 پرونده پلاک ثبتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی باغ به 6 پرونده پلاک ثبتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید