رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛ سهام عدالت، به نام مردم ، به کام دولت، افزایش 50 تا 70 درصدی قیمت کالا های اساسی به دلیل سونظارت

به گزارش وبلاگ طفره، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سونظارت دولت در بازار موجب افزایش 50 تا 70 درصدی میانگین قیمت کالا های اساسی شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛ سهام عدالت، به نام مردم ، به کام دولت، افزایش 50 تا 70 درصدی قیمت کالا های اساسی به دلیل سونظارت

به گزارش گروه استان های وبلاگ طفره از کرمان ؛ محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،در نشست شورای معاونان و مدیران استانی کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه شوک ارزی مجدد را در اقتصاد کشور شاهدیم، گفت: مهمترین نتیجه شرایط شوک ارزی در جامعه، آثار تورمی است که کاهش قدرت خرید برای آحاد مردم را به همراه دارد و این مسئله در جامعه هدف کمیته امداد بسیار سخت تر می گردد و در نتیجه برای سیاست های حمایتی و ماموریت هایی که امداد بخواهد اعمال گردد احتیاجمند بازنگری ها است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات غیرکارشناسی و غیرتخصصی دولت موجب افزایش هزینه های ناشی از شوک ارزی شد، گفت: چهار ماه سیاست های اشتباه ارزی، کشور را به پرتگاه اقتصادی برد که هنوز شاهد التهابات بازار هستیم.

پورابراهیمی اضافه نمود: بدترین تصمیم در دولت دوازدهم سیاست های ارزی است که هزینه های سنگینی وارد کرد و پیامد آن افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم بوده که اکنون باید در سه سرفصل برای برطرف آن اقدام کرد.

وی با بیان اینکه دولت را مکلف کردیم کالا های اساسی مانند نهاده های بخش کشاورزی و دامی، شکر، روغن، برنج، دارو و ... با ارز 4200 وارد کند، گفت: کالا ها باید نهایتا با 10 تا 20 درصد افزایش قیمت به دست مردم برسند، اما آماری که از خرده فروشی در بازار داریم، 50 تا 70 درصد میانگین قیمت کالا های اساسی افزایش یافته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش بینی درآمد 50 میلیارد دلار حاصل از فروش نفت تا انتها سال گفت: 13 تا 14 میلیارد دلار برای بخش واردات کالا ها برای بخش واردات کالا های اساسی گذاشته شده است.

وی با تاکید بر ورود کمیته امداد برای تامین کالا های اساسی مورد احتیاج جمعیت زیر پوشش خود بیان نمود: در شرایط سخت اقتصادی امروز علاوه بر خدماتی که کمیته امداد به جامعه هدف خود می دهید، باید بابت تامین 25 قلم کالای اساسی که دولت برای آن یارانه در نظر گرفته تصمیم بگیرد.

پورابراهیمی لزوم افزایش وام های خوداشتغالی را به میزان ایجاد شغل و به تبعیت از افزایش نرخ تورم مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: در زمینه جذب منابع صندوق توسعه ملی که برای اشتغالزایی در نظر گرفته شده بود، عملکرد خوبی وجود ندارد.

وی درخواست کرد: تا کمیته امداد استان کرمان برش استان و گزارش آخرین وضعیت خود را از جذب تسهیلات اشتغالزایی صندوق توسه ملی در بخش های مختلف و میزان پرداختی به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه دهند تا تصمیمات و یاری های لازم صورت گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با تاکید بر اینکه سهام عدالت باید به مردم واگذار گردد، گفت: طبق توافق با دولت باید بعد از 10 سال با توجه به تخفیف 50 درصد سهام تحت افراد تحت پوشش امداد و نهاد های حمایتی به خودشان واگذار گردد که اکنون این زمان طی شده و افرادی تحت پوشش بوده اند الان باید سهام عدالت خود را تحویل بگیرند.

پورابراهیمی با اشاره به افزایش قیمت سهام عدالت ابراز داشت: اینکه بگوییم اگر سهام را به مردم بدهیم، آن را می فروشند توهین به انهاست، در صورتی که میتوان آگاهی نسبت به آن ها داد و فرهنگسازی کرد، ضمن اینکه مردم مالک هستند و اختیار مال شان را دارند

وی از کمیته امداد استان خواست تا پیگیر واگذاری سهام عدالت مددجویان باشد و ادامه داد: تعداد زیادی از دارندگان سهام عدالت از جهان رفته اند بدون اینکه خیری از سهام خود برده باشند.

پورابراهیمی گفت: الان سهام عدالت به اسم مردم و به کام دولت است، اینکه فقط یک کاغذ و اسم سهام به مردم داده گردد فایده ای ندارد، بلکه باید بتوانند از سود و سهم خود استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: اکنون 100 درصد سهام وابسته به نهاد های حمایتی آزاد شده و متعلق به مردم است و باید منتقل شوند. ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛ سهام عدالت، به نام مردم ، به کام دولت، افزایش 50 تا 70 درصدی قیمت کالا های اساسی به دلیل سونظارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛ سهام عدالت، به نام مردم ، به کام دولت، افزایش 50 تا 70 درصدی قیمت کالا های اساسی به دلیل سونظارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید