خاوازی: بازار مرغ را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی درآوردیم

به گزارش وبلاگ طفره، رئیس جمهور به دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صمت برای کنترل قیمت لجام گسیخته مرغ دستور داد.

خاوازی: بازار مرغ را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی درآوردیم

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ طفره بعدازظهر روز گذشته و به منظور بررسی علل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ نشستی با حضور وزرای جهاد کشاورزی و صمت و همچنین معاون رئیس کل بانک مرکزی و رئیس کل گمرک در کمیسیون کشاورزی برگزار شد.

کاظم خاوازی در حاشیه این نشست و در جمع وبلاگ طفره، افزود: عوامل تاثیر گذار بر قیمت مرغ، تخم مرغ و مواد پروتئینی در این نشست، مورد آسیب شناسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

وی افزود: به همه دستگاه های ذیربط، تکالیفی داده شد تا همه همکاران در وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی، گمرک و سازمان بنادر دست به دست هم دهند و قیمت محصولات پروتئینی را کنترل کنند تا مردم در این باره نگرانی نداشته باشند.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور به دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت برای کنترل بازار مرغ، شرح داد: از روز دوشنبه، وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صمت به بازار ورود و مرغ گرم و منجمد سالم با کیفیت را وارد بازار کرد، تقریبا می توان گفت که بازار را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی، درآوردیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت مرغ را که در بازار میدان بهمن حدود 35 هزار تومان بود، طی امروز و پنجشنبه گذشته به 18 هزار و 500 تومان رساندیم، همچنین همکاران وزارت صمت نیز نظارت خود را بر خرده فروشی ها شروع کردند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به تثبیت این بازار افزود: شرایط کمبود نهاده ها را نیز به شدت پیگیری می کنیم تا همه واحد های تولیدی، نهاده در اختیار داشته باشند.

وی به ایجاد صف های طویل مردم در روز های نخست فروش مرغ در میدان بهمن اشاره کرد و گفت: با توزیع مرغ در میادین میوه و تره بار، صف های خرید در خرده فروشی ها برداشته شد.

خاوازی ادامه داد: هم اکنون استارتاپ های بزرگ نیز به این موضوع ورود پیدا کردند تا مرغ و مواد پروتئینی را در درب منزل در اختیار خانواده ها قرار دهند.

وی افزود: از امروز مرغ گرم و منجمد در اختیار همه فروشگاه های زنجیره ای بزرگ، چون رفاه، اتکا، سپه و شهروند قرار می گیرد تا صف خرید ایجاد نشود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خاوازی: بازار مرغ را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی درآوردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاوازی: بازار مرغ را از دست دلالان و واسطه ها در بخش عمده فروشی درآوردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید